Decyzja Komisji Wojewódzkiej

Decyzja Komisji Wojewódzkiej
24 kwietnia 12:30 2012 Print This Article

Wczorajszy dzień był kolejnym podczas którego tak wiele się działo ale od początku.
Wizyta w Poradni Mukowiscydozy przebiegła dosyć sprawnie. Mateuszek przybrał na wadze w ciągu miesiąca ponad 1 kg. Tendencja zwyżkowa utrzymuje się nadal a jak wiecie to bardzo ważne. Pozostałe badania ogólne też bez większych zastrzeżeń, jednak……..

Czekamy teraz na wynik wymazu, bo akurat  w tym przypadku nigdy nic nie wiadomo ale wierzymy, że jak do tej pory będzie ok. W sierpniu czka nas kolejny bilans, tym razem 6 latka i wtedy tak naprawdę się okaże w jakim stanie jest Mateuszek, czy mukowiscydoza, jeśli tak to na ile sprawiła nieodwracalne w skutkach zmiany w tym „małym, delikatnym organizmie”? 

Potem przeszliśmy do innego obiektu  również na terenie szpitala aby stawić się w gabinecie Nefrologa. To była pierwsza nasza wizyta.  Choć ogólnie też nieźle to wyniki, które mieliśmy zrobić przed wizytą, już  niekoniecznie są takie dobre. Najwięcej zastrzeżeń budził wynik ciężaru właściwego moczu. Nie znam się na tym ale Mateo ma ów ciężar za duży i teraz powinien bardzo dużo pić aby wypłukać z nerek jakieś paskudztwa z tym związane. Nie byłem w środku dlatego tyle tylko zapamiętałem. W związku z tym pod koniec maja mamy zrobić USG i to tam na miejscu w szpitalu aby sprawdzić czy nastąpiła poprawa. Kto zechciałby znać dokładny przebieg wizyty i zalecenia, proszę pisać do mojej córki, zainteresowanym na pewno odpowie.

Podsumowując wizytę,  byłoby wszystko dobrze gdyby nie pewne elementy, które powodują wewnętrzne obawy i niepewność, poczekajmy jednak do kolejnego badania USG.
 
    Mateo wczoraj musiał aż trzy razy rozbierać się do badań. W poradnia mukowiscydozy, przed wejściem do nefrologa ( ogólne badanie, ważenie, mierzenie ciśnienia krwi ) i ostatni już raz u samej Pani doktor nefrolog. Oczywiście nie sprawiło mu to najmniejszego problemu a po zakończeniu wszystkich badań stwierdził, że  „Panie są miłe i fajne” 
Po załatwieniu wszystkich spraw, dziwnie zmęczeni, pewnie raczej psychicznie ruszyliśmy w drogę powrotną. Muszę dodać, że tym razem nie było z nami babci Mateuszka, której praca nie pozwoliła na wyjazd z nami. Tak się wszyscy przyzwyczaili do takiego składu, że nawet Pani doktor pytała Mateuszka gdzie jest jego Babcia?

Stało się już tradycją, że po każdej takiej wizycie w Gdański wracając do domu, w Tczewie „musimy zaliczyć Mcdonald’s” aby kupić  Mateo jego ulubiony zestaw, nie mogło być inaczej i tym razem.

Już w mieszkaniu, odpoczywając nieco po wyjeździe zjawił się oczekiwany od dawna listonosz z  poleconym od Komisji Odwoławczej Do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności. Córka podenerwowana, z szybko bijącym sercem otwierała list.

Kochani Komisja uznała nasze odwołanie i przywróciła zasiłek pielęgnacyjny oraz przedłużyła okres niepełnosprawności z 1 roku do 2 ( w tym przypadku bylibyśmy szczęśliwi

gdyby ten okres był dłuższy ). Oczywiście spadł nam kamień z serca i choćby na te 2 lata sytuacja wróciła do normy i stanu z przed posiedzenia  komisji w Tczewie. 

Tak sobie pomyślałem, że cieszymy się bardzo z decyzji komisji odwoławczej, do której tak naprawdę nigdy nie powinno dojść a cała sprawa winna  mieć swój finał w Tczewie. Po co tyle nerwów, stresowych sytuacji, obaw o przyszłość. No i oczywiście jeżeli będzie wszystko dobrze to za dwa lata znowu spotkamy się z doktorkiem z Tczewa i jak myślicie? Jeżeli będzie nadal orzecznikiem a to przecież nieprawdopodobnie dobra fucha,  to nasze kłopoty rozpoczną się od nowa? No ale to za 2 lata, teraz możemy się znowu nie myśląc o komisjach zająć się samym Mateuszkiem i ratowaniem jego życia. 

Gdybyśmy nie musieli pożyczać pieniążków aby zapełnić tę lukę po zabraniu zasiłku i wywiązać się z zobowiązań, teraz po wyrównaniu, które nastąpi za ten okres moglibyśmy je spożytkować w jakiś specjalny sposób. 
Pragnę w imieniu mojej córki, żony, Mateuszka oraz  swoim podziękować Szefowi Firmy HABECO Protection Sp. z o.o. za pomoc i  pożyczkę wyrównującą zabrany zasiłek oraz cierpliwość w oczekiwaniu na jej zwrot. Jeszcze raz bardzo, bardzo dziękujemy.

Moi drodzy moim skromnym zdaniem, powinniśmy teraz, mając już decyzję, spróbować odwołać się od okresu na który została przyznana . Moi najbliżsi  jednak są innego zdania. Nie wiem dokładnie ale ponoć, gdybyśmy teraz złożyli odwołanie od czasu, na który została przyzna niepełnosprawność, to do momentu następnej komisji wstrzymano by przyznany ponownie zasiłek?  Nie wiem czy tak jest ale jeżeli to prawda, na pewno  nie stać nas na dalsze oczekiwanie, nie mając gwarancji czy odwołanie odniesie pozytywny skutek. W tym przypadku znowu potwierdza się reguła „kto nie ma kasy ten traci podwójnie”.


 

Na sam koniec aby wszystko nie było takie „szare, bure i ponure”, poniżej umieszczam zdjęcia z naszego  niedzielnego wyjazdu do Galerii Gdańskiej a konkretnie do KFC. Babusia Mateuszka miała tego dnia urodziny i postanowiliśmy uczcić ten wyjątkowy dzień, właśnie w tym miejscu. Babusi jednak na zdjęciach zabrakłoWonderful

[DISPLAY_ACURAX_ICONS] 

[ hana-code-insert ] ''Dla' is not found

  Categories:
view more articles

About Article Author

write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Other data you enter will not be shared with any third party.
All * fields are required.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.