Lekarz bez kolejki? Tylko w więzieniu!

Lekarz bez kolejki? Tylko w więzieniu!
13 czerwca 10:22 2012 Print This Article

fot. Tomasz Jagodziński / newspix.plSzpital więzienny  Fakt | Wtorek, 12 czerwca 2012

Polska to chory kraj! Bandyta w więzieniu dostanie pomoc lekarza bez kolejki, a uczciwy człowiek musi czekać miesiącami na wizytę u kardiologa czy okulisty. W dodatku za skazanego składki do ZUS i za lekarstwa płaci państwo – czyli my – a normalny człowiek sam musi pokryć wszystkie koszty. 

Co ma czuć pacjent, który na wizytę u lekarza czeka miesiącami, gdy dowiaduje się, jak wygląda leczenie więźniów? – Na konsultację u lekarza specjalisty czeka się przeciętnie kilkanaście dni. Jeśli potrzeba konsultacji ze specjalistą, który nie jest dostępny w więziennej służbie zdrowia, to korzystamy z cywilnej służby zdrowia, też w zdecydowanie krótszym czasie niż oczekujący w normalnych kolejkach – przyznaje w rozmowie z portalem rynekzdrowia.pl major Sławomir Meler, rzecznik Aresztu Śledczego w Słupsku. 

Te informacje potwierdza Faktowi Luiza Sałapa, rzeczniczka Służby Więziennej. Tłumaczy, że jeśli istnieje potrzeba, skazanego pod konwojem wiezie się do zwykłego szpitala. Więzień może też wnioskować o przerwę w odbywaniu kary, jeśli hospitalizacja ma potrwać dłuższy czas. Podobnie dzieje się w przypadku aresztowanych tymczasowo – u nich możliwe jest uchylenie aresztu. – Więzienie nie zapewnia opieki neurologicznej, kardiologicznej i onkologicznej. Do niektórych więzień kardiolog przychodzi z zewnątrz. Wtedy tworzona jest lista skazanych, którzy muszą się z nim spotkać – mówi Sałapa. 

– Takie sytuacje są naganne. To dowód na to, że ministerstwo zdrowia i ministerstwo spraw wewnętrznych straciło kontrolę nad tym, co się dzieje w polskiej służbie zdrowia i przykład na nieudolność rządu – nie ma wątpliwości poseł Tomasza Latosa (48 l.), wiceprzewodniczący sejmowej komisji zdrowia.

Panie ministrze, czy naprawdę zwykły obywatel musi popełnić przestępstwo, by szybciej dostać się do lekarza? 

[ hana-code-insert ] ''Dla' is not found

” Z innej Beczki „

 

  Categories:
view more articles

About Article Author

write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Other data you enter will not be shared with any third party.
All * fields are required.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.