„Pierwsza wizyta w Szpitalu zaliczona”

„Pierwsza wizyta w Szpitalu zaliczona”
16 czerwca 13:34 2012 Print This Article

Postanowiłem rano napisać kilka, dosłownie kilka słów o naszym wczorajszym, pierwszym z trzech w dosyć krótkim przedziale czasowym wyjazdów do Szpitala na Polanki w Gdańsku. Kiedy siadłem przed komputerem okazało się, że mój kręgosłup jest przeciwny wpisowi. Drań postanowił mi za wszelką cenę przeszkodzić. Ja kliknięcie w literkę, on ostry ból w piersiach. Przyzwyczajony już, że ze mną sobie „figluje”, klikam na następną literkę…… bach i cios w postaci naprawdę mocnego bólu we plecach.

O myślę sobie, drań nie odpuści. Próbuję zmienić pozycje siedzącą z myślą zrobienia go w „bambuko” z uśmiechem na ustach zaczynam pisać kolejne zdanie. Jak nie strzeli ostrym bólem w całej już klatce piersiowej, aż podskoczyłem na krześle. Myślę sobie cholera nie da mi nic napisać. Co ? mam odpuścić? Nigdy byle jakiś zbiór wadliwych kręgów mnie nie załatwi. Piszę dalej ale niestety muszę się przynajmniej dzisiaj poddać. Draństwo nie odpuści. Próbowałem pisać na stojąco, klęcząco, może gdybym spróbował pozycji wiszącej mogłoby pomóc ale co, ma ot tak się powiesić aby ból pokonać…..a wała.Concerned

Mimo to pozwolicie Państwo, że w co prawda w różnych pozach, spróbuję szybciutko dokończyć to co zamierzałem.
Wczoraj jak już wspomniałem o godzinie 16:40 odbyło się badanie usg brzuszka. Wyjechaliśmy trochę wcześnie bo trwające mistrzostwa Europy, między innymi w Gdańsku mogły mieć wpływ na ewentualne korki na drogach. Dotarliśmy 10 minut przed badaniem, płacąc za sam wjazd na teren szpitalu 5 zł ( podwyżka ostatnio z 4 ) Dla mnie draństwo. Niech kasują od tych którzy ewentualnie odwiedzają chorych lub chcą wjechać na teren w sprawach zawodowych a nie od tych, którzy nie mają innego wyjścia jak są do tego po prostu zmuszeni. pięć złotych za to że nie ma gdzie postawić samochodu…ale to normalne, łupać tych którzy muszą korzystać ze szpitala, to znakomita okazja. Cholera, że Janosik nie grasuje na Pomorzu, załatwił by cwaniaków ale cóż „płacz i płać”.
Badanie przebiegło sprawnie, bez żadnych problemów. Mateuszek jak zwykle porozmawiał z Panem doktorem, który zwracał się do niego Panie Mateuszu…..miał dodatkową frajdę. Wynik zostanie przekazany Pani doktor Nefrolog ale obraz usg nie zmienił się w stosunku do ostatniego badania, czyli ogólnie jest dobrze. Potwierdził że widzi jakieś zalegania. o których pisałem wcześniej ale on osobiście nic by z tym nie robił.
Po badaniu staraliśmy się jak najszybciej dojechać do Tczewa, prosto zgodnie z tradycją na parking przed McDonalds. Mateo miał nie jeść 3 godziny przed badaniem dlatego w brzuszku już mu burczało. Po zakupie ulubionego zestawu wróciliśmy nieco już zmęczeni do domu.
To właściwie tyle o czym chciałem Was poinformować, nic specjalnego prawda? No nie do końca. Gdybym chciał pisać o wszystkich naszych problemach, kłopotach, potrzebach, związanych tylko i wyłącznie z chorobą Mateuszka, pewnie pojawiły by się komentarze, że znowu narzekam a przecież oprócz Mateo i paskudztwa które w nim się zagnieździło istniejemy jeszcze my, członkowie rodziny których niestety kłopotu i problemy nie omijają. Także jest co robić aby nie zwariować i nie zginąć w tym gąszczu spraw wydających się nie do rozwiązania.
O tym i o innych sprawach wtedy kiedy” moje kręgi zechcą się ułożyć w całość”.

Kochani pewnie część z  Was czytała artykuł :

http://mati-szostak.pl/2012/06/07/2012-06-05-zbiorka-nielegalna/
Moje zdanie na ten temat znacie. Pewnie Ci którzy przeglądają stronę zauważyli, że zniknęły w dziale Podziękowania dane osób, które w jakikolwiek sposób pomogli Mateuszkowi. Już pisałem dziesiątki razy, że wymieniane w tym dziale nazwiska osób, które nam pomogły w ogromnej części  ich pomoc nie dotyczy finansowej. Pomagać można na różne sposoby, choćby dobrym słowem. Jednak po ukazaniu się tego artykułu uznałem, że aby chronić osoby mające „ogromne, gorące, pełne miłości serca” przed draniami piszącymi bzdurne anonimy a co gorsza przed stróżami prawa, którzy na podstawie takich anonimów wszczynają śledztwo. Opierają się na Ustawie z 1933 roku, mówiącej miedzy innymi że:

„zbiórką publiczną jest wszelki publiczne zbieranie ofiar w gotówce lub naturze na określony cel, które wymaga pozwolenia właściwego urzędu”
Więcej w artykule z „Rzeczypospolitej” z dnia 12 czerwca „Kto może zbierać pieniądze”

Jak nie kijem to pałą ale jakoś muszą zaatakować tych, dla których jedynym wyjściem  w ogromnej większości sytuacji  jest pomoc innych.
To Państwo Polskie mając nas w du…… zmusza do żebrania aby ratować ukochane istoty a potem ściga nas i pomagających za to, że nic nie robią albo ewentualnie udają, że coś robią.
Kiedyś już apelowałem do naszych Panów i Władców aby nas po prostu powybijali i byłby spokój, teraz trzeba by apelować aby nas wszystkich łącznie z cudownymi ludźmi, którzy robią to co powinno robić Państwo Polskie po prostu nas pozamykali.
Nawiązując do artykułu „Lekarz bez kolejki? Tylko w więzieniu”! nie wiem czy tam nasze dzieci nie miałyby lepszej opieki? Paranoja, bzdura, chory kraj, choć kraj to przecież też ludzie i jak tu się w tym wszystkim połapać?

Na koniec bo już naprawdę przegrywam z bólem pragnę podziękować

Pani Kindze Jason Mears z Australii ( zauważyliście, że bez obawy podałem dane, bo chyba tam głupota polskich urzędników i stróżów prawa nie sięga ) zorganizowała akcję pomocy Mateuszkowi tam w Australii i przesłała między innymi ze swoich zapasów 12 opakowań po 100 szt, niezbędnego do funkcjonowania jego organizmu kreonu a tak drogiego w naszym kraju.
Pani Kingo jesteśmy Pani bardzo wdzięczni i nigdy nie zapomnimy tej pomocy jak każdej innej.

Drań, kręgosłup w dniu dzisiejszym mnie pokonał, ale jak zawsze i ze wszystkim postaram się walczyć i nie poddać się.

Pozdrawiam

Marek Szostak

[ hana-code-insert ] ''Dla' is not found
 

  Categories:
view more articles

About Article Author

write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Other data you enter will not be shared with any third party.
All * fields are required.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.