„Wesołe jest życie staruszka”

„Wesołe jest życie staruszka”
27 listopada 10:27 2012 Print This Article

Jeżeli ktoś z Was wstaje rano pomiędzy 3 – 4 ponieważ ból nie pozwala mu już dalej spać. Wstając ma ogromne problemy z utrzymaniem pionu. Zaścielenie łóżka wymaga karkołomnych umiejętności. Kiedy w końcu mu się to uda, idąc zrobić sobie kawę, ręce….

i nogi za sprawą zawrotów głowy ma rozłożone jakby miał za chwilkę robić pajacyki. Jeżeli zrobioną już kawę uda mu się donieść do pokoju bez jej rozlania, ma uczucie jakby mózg mu się odkleił od reszty czaszki i kula się jak kręgiel po tej łepetynie…

Kiedy sylwetka stracha na wróble w porównaniu z Twoją to szczyt elegancji. Kiedy ktoś łyka z rana ( czy to noc jeszcze ), najsilniejszą dawkę tramalu i jakiegoś paskudztwa dla zwiotczenia mięśni ( na razie to nie Pavulon ), potem musi jakoś przeżyć 3 godziny za nim zacznie w miarę funkcjonować i co najważniejsze nie jest to objaw kaca,  proszę się ze mną skontaktować, pogadamy jak Polak z Polakiem.

Wiem, że ten wpis rozpocząłem jak najprawdziwszy egoista bo o sobie ale mój stan jest nierozerwalnie związany z prowadzeniem strony mojego wnusia. Nie raz siadam do komputera za chwilę wstaję i znowu siadam ale ból jest na tyle duży że nie pozwala mi się skoncentrować i skupić nad tym co chcę napisać.

Ten przeklęty ZUS po 12 lat stwierdził że „zwłoki stoją to zwłoki mogą pracować”, a dodam dla tych którzy nie widzieli mnie lub mojego zdjęcia ( choć można mną dzieci straszyć ) to ogólnie, taki fajny, czasami lekko zaokrąglony ( choć ostatnio schudłem prawie 10 kg ), stary byczek ze mnie, co?

Tak też ZUS nie patrząc na dokumenty lekarskie, opinie lekarzy postąpił zgodnie z przewodnia rolą partii i zapiep….ł  mi tę rencinę a z nią 504 zł. Było chociaż na lekarstwa dla mnie i na waciki dla żony a tak du…..a.

Wiem że z tą rentą jestem już nudny i monotematyczny ale jak byście wstawali rano tak jak ja a to tylko część dnia, to by Was również szlag trafiał bo wtedy własnie przypominają mi się jeszcze starsze ode mnie „trolle z ZUS”.

To tak na marginesie gdyby nie było wpisów przez dłuższy czas to wiecie „zwłoki stoją ale niestety nie mogą pracować”

Mateuszek czuje się dosyć dobrze. Odpukując brzuszek nie boli od dosyć dawna. Jesteśmy szczęśliwi ale obawa pozostała. W grudniu,  co prawda już pisałem ale daty się trochę pozmieniały bo 12 grudnia wizyta w Poradni Mukowiscydozy a 17 grudnia, tuż przed Świętami odwiedzimy nefrologa i oby na ten rok to było na tyle.

Dzisiaj na godzinę 9:00 zawiozłem Mateo i córkę na jego zajęcia szkolne, tym razem w oddziale Muzeum Sztuki i w Bibliotece Publicznej ( jakby to nie brzmiało ). Za półtorej godziny mam ich przywieść i w tym wolnym czasie  staram się nakreślić te kilka słów. Jak mi idzie?Decline Wiem, wiem…

Moi drodzy rokrocznie martwiliśmy się jak i za co zrobić Święta by przypominały, były w miarę godne w szerokim słowa tego znaczeniu. W tym roku byłoby to samo, skąd kasa na zakupy, na prezenty itp. Jak pewnie wiecie 21 grudnia kończy nam się ten idealny świat i już po zmartwieniu. Przed każdym Bożym Narodzeniem marzyliśmy aby była taki rok, że pójdziemy do sklepu i nie patrząc zbytnio w portfel zorganizujemy Święta jakie obchodzą normalne rodziny, nie chorujące na mukowiscydozę albo te, którym życie potoczyło się inaczej. Teraz nie to że spełniły się nasze marzenia ale przynajmniej nie będziemy się odróżniać od tych, którzy takich problemów nie mają. W tym roku wszystkim po równo. Skąd ja znam takie hasła?

Gdyby jednak dzień 21 grudnia był zwykłym dniem, to te najpiękniejsze dla nas Święta w roku, mam nadzieję nieuchronnie, jednak się zbliżają………….. ale o tym potem.

[ hana-code-insert ] ''Dla' is not found

  Categories:
view more articles

About Article Author

write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Other data you enter will not be shared with any third party.
All * fields are required.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.