„A jednak jest reakcja”

„A jednak jest reakcja”
03 stycznia 10:32 2013 Print This Article

W moim opisie sytuacji na naszym osiedlu ” Wraca stare” pisałem o pojawiających się na nowo tabliczkach wydawałoby się z innej epoki „Nie deptać trawników” Pozwoliłem sobie poinformować o tym fakcie Tczewski Portal Internetowy tcz_logo-trans bez wiary w reakcję a tu proszę, miłe zaskoczenie?

Artykuł z 3 stycznia 2013 roku

( nawet z fragmentem mojego pisma do redakcji uauu )

„Nie deptać trawników” – znikną tablice z takim napisem?

 

„To relikt komunistycznych czasów” – mówią mieszkańcy Suchostrzyg o tabliczkach zakazujących deptania trawników, które stoją pod częścią bloków w tym rejonie miasta. Władze spółdzielni

efd8b44c47fef2b5Trawniki do deptania, czy oglądania? (fot. tcz.pl)

mieszkaniowej mówią, że tabliczki stanęły po interwencji lokatorów – dodają jednak, że usunięcie tablic byłoby dobrym pomysłem. 

„Nie deptać trawników” – tabliczki z takim komunikatem za poprzedniego ustroju można było zobaczyć przy każdym większym zielonym skwerze. Obecnie odchodzi się od tego, a miejskie trawniki – wzorem wielkich zachodnich aglomeracji – mają służyć jako miejsce do relaksu i piknikowania. Nasi internauci alarmują, że w Tczewie zdarza się jednak, że tabliczki z zakazem wracają:

– Ostatnio pojawiają się tabliczki na tczewskich trawnikach z napisem „Zakaz Deptania Trawników”. Jeżeli nie chcecie powrotu do paskudnej przeszłości, proszę zareagujcie, bo to Wy będziecie tłumaczyć dziecku, dlaczego nie może pobiegać po trawce. Straż miejska znowu będzie miała zajęcie. – pisze w mailu do nasz redakcji nasz czytelnik.

O sprawę postanowiliśmy zapytać władze spółdzielni mieszkaniowej w Tczewie:

– Rzeczywiście administracja pod presją części lokatorów wystawiła w kilku miejscach takie tabliczki. Przyznam szczerze, że osobiście nie bardzo mi się podobają, ale część lokatorów nie lubi np. gdy ktoś przechodzi pod ich oknami. Na pewno nie mamy zamiaru nikogo represjonować. Możemy obiecać, że podejmiemy rozmowy w celu pozbycia się tych tablic – przekonuje prezes spółdzielni mieszkaniowej, Jerzy Konkolewski.

 


 

Panie Prezesie bez żartówPanie Prezesie bez żartów zdjęcie części trawnika, które zrobiłem przy naszym budynku, na której stoi również tabliczka. Proszę mi wskazać okna w pobliżu których „leży trawnik”?A tak naprawdę, proszę wybaczyć ale wstyd mi za Pana  tłumaczenie. Nie przystoi. Mam Pan przynajmniej niektórych z nas za pospolitych idiotów? Pozwala Pan aby jedna czy dwie osoby decydowały o tym  jak mają żyć, co robić, po czym chodzić, gdzie  i kiedy wyrzucać śmieci, stawiać samochody inni,  mieszkańcy budynku, osiedla, itp. 

Czy tego już kiedyś nie przerabialiśmy?

Dziękuję redakcji   TCZ.PL za reakcję. Być może uda się w Tczewie spacerować po zielonych trawnikach a nie je tylko oglądać?

  Categories:
view more articles

About Article Author

write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Other data you enter will not be shared with any third party.
All * fields are required.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.