„Nie wszystkie drogi prowadzą do Rzymu”

„Nie wszystkie drogi prowadzą do Rzymu”
14 marca 08:53 2013 Print This Article

Mateo2Już ponad 6 lat nasze drogi regularnie prowadzą do Szpitala a dokładnie do Poradni Mukowiscydozy przy szpitalu dziecięcym na Polanki w Gdański. Nie wszystkie drogi prowadzą do Rzymu niestety, choć właśnie wczoraj wolelibyśmy być właśnie tam na Placu Świętego Piotra, zwłaszcza wieczorem, kiedy ujrzeliśmy biały dym i nowego Papieża

[ hana-code-insert ] ''Dla' is not found

 Nie pamiętam, która to nasza wizyta, pewnie można by to sprawdzić w kartotece Mateuszka w poradni, ale mimo że minęło już 6 lat od pierwszej to ja osobiście  kilka dni przed wizytą czuję to, co czułem właśnie wtedy na samym początku.

Niepokój, obawa, strach, towarzyszą mi do momentu zakończenia wizyty, kiedy do mnie dotrą słowa „wszystko jest w porządku” Żona i córka znają mnie już na tyle, że wiedzą i kiedy mnie zobaczą po wyjściu z gabinetu, to te słowa  są pierwszymi, jakie wypowiadają a potem dopiero, już na spokojnie rozmawiamy o przebiegu wizyty.

Taki już jestem i zapewne za stary, aby się zmienić, choć czy moje obawy nie są, choćby częściowo uzasadnione?

Zima (1)Wczoraj mimo mroźnej pogody, śliskich dróg udało nam się szczęśliwe dojechać do Szpitala. Przy wjedzie jak zwykle 5 zł, co mnie niezmiennie denerwuje, po zaparkowaniu auta, córka z żoną i oczywiście Mateuszkiem osobnym wejście skierowały się bezpośrednio do pomieszczeń poradni.

Ja w tym czasie idę do sklepiku przyszpitalnego, zamawiam kawę i myślami będąc z nimi w gabinecie, czekam właśnie na te słowa, o których piszę powyżej.

Ku mojej radości i tym razem usłyszałem je, kiedy wszyscy pojawili się w pomieszczeniu przy szpitalnej szatni. Uff odetchnąłem z ulgą, co pewnie było widać i teraz byłem już gotowy wysłuchać informacji o przebiegu wizyty.

Tyle wstępu, teraz do rzeczy, bo przestaniecie dalej czytać:)

··Mateusz, przybrał na wadze ponad 2 kg i urósł ponad 2 cm super, ale dopiero wczoraj dowiedzieliśmy się, że podczas poprzedniej wizyty doszło do pomyłki ( zaplątały się inne kartoteki, co by to nie miało znaczyć) Mateuszek pierwszy raz zjechał na wadze prawi 0.7 Kg a nam właśnie w związku z pomyłką powiedziano, że waga bez zmian.

Może i dobrze, że dowiedzieliśmy się o tym po fakcie, bo pewnie byśmy się bardziej denerwowali. Ten ówczesny spadek wagi wynikał z tego, że Mateo wtedy często i długo chorował, ale to już za nim i wczorajsze mam nadzieję już bez pomyłki dane świadczą, że szybko odrobił nie tylko utratę wagi.

Osłuchowo też wszystko w jak najlepszym porządku. Wynik spirometrii zadowalający, choć Pani doktor pierwszy raz zaleciła zakup, lub wypożyczenie, jeżeli się uda aparatu do rehabilitacji i terapii oddechowej  Acapella.DHD2-Acapella

http://www.youtube.com/watch?v=H6Rsdc7rjvA

Musimy oczywiście spróbować wypożyczyć lub starać się o zakup. Cena to około 340 zł.

Pobrano jak zawsze wymaz, na wynik, którego musimy trochę poczekać z nadzieją, że wszystko również będzie dobrze.

Pani doktor była ogólnie zadowolona z dotychczasowej opieki i rehabilitacji Mateo. Stwierdziła, że bardzo dobrze wygląda, co by to nie miało oznaczać, brzmi nieźle.

Polanki 13 marzec6Nie mogę nie wspomnieć o ponownej już wizycie drogiej przyjaciółki Córki i Mateuszka, która jak wspomniałem kolejny raz zjawiła się tego dnia w szpitalu, aby wspierać Mateuszka, córkę i nas wszystkich podczas kolejnej wizyty.

Dziękujemy bardzo to dla Mateo i dla nas  wszystkich bardzo ważne.

Po wizycie tuż przed wyjazdem Panie poszły jeszcze do siedziby Fundacji PTWM w Gdańsku celem odebrania zamówionych wcześniej  odżywek, dwie zgrzewki po 24 szt.  RESOURCE Junior o smaku waniliowym 200ml.

Dzisiaj rano dowidziałem się, ze Mateo już wczoraj wypił płyn z 3 opakowań a wpadając po obudzeniu do mojego pokoju zakomunikował, że odżywki bardzo mu smakują. Cieszymy się, bo nie zawsze, nie wszystkim one smakuję.

Droga powrotna na szczęście również przebiegła bezpiecznie i spokojnie. Oprócz Mateuszka, nieco zmęczeni z zauważalną ulgą wkraczaliśmy do naszego mieszkania.

Tak w skrócie przebiegła koleina już wizyta w Paradni Mukowiscydozy przy szpitalu dziecięcym na ulicy polanki w Gdańsku. O wynikach wymazu zainteresowanych poinformują po ich odebraniu.

Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie i niezmiennie dziękuję za odwiedzanie strony Mateuszka. Jak to bardzo dla nas ważne, nie muszę chyba pisać.

Kłaniam się nisko.

[ hana-code-insert ] ''Dla' is not found

view more articles

About Article Author

write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Other data you enter will not be shared with any third party.
All * fields are required.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.