Pani Poseł Jagna Marczułajtis-Walczak zareagowała.

Pani Poseł Jagna Marczułajtis-Walczak zareagowała.
20 czerwca 09:03 2013 Print This Article

wyrokMoi drodzy 18 marca tego roku, oburzony, zbulwersowany nie będę ukrywał wściekły informacją o nowych pomysłach niektórych Posłów którzy postanowili  ulżyć, pomóc nam, „gmerając”, chcąc zmienić, czy wręcz zlikwidować indywidualne subkonta poszczególnych dzieci, będących pod opieką różnych Fundacji, spontanicznie, trochę przypadkowo trafiłem na profil Pani Poseł  Jagny Marczułajtis-Walczak  na facebook.

Postanowiłem bez specjalnej wiary napisać tych kilka słów:

„Pani Poseł, jestem 51 letnim dziadkiem, od pomad 6 lat walczącym o przedłużenie życia mojemu jedynemu wnukowi, choremu na mukowiscydozę.

Zwracam się do Pani z ogromną prośbą aby przekazała Pani posłom wymienionym w artykule i na zdjęciu o to aby nam nie pomagali. Brzmi to paradoksalnie ale ich pomoc, planowana pomoc przyśpieszy śmierć naszych najdroższych pociech.

Mam wrażenie, że nie zdają sobie sprawy, że indywidualne konta dzieci w fundacji, to nasza jedna z niewielu szans na jako takie próby leczenia i rehabilitacji dzieci.

Ludzie dzielą się swoim 1% podatku dlatego tylko, że mają możliwość przekazać konkretnemu dziecku a nie do ogólnego kotła w fundacji.

Podam tylko przykład jak pomaga fundacja, kiedy na subkoncie zabranie pieniążków. Kiedyś mój wnuk należąc do fundacji dzieciom”Zdążyć z Pomocą” w momencie kiedy skończyły się pieniążki właśnie z 1% na jego osobistym subkoncie, zwróciliśmy się po raz pierwszy do fundacji z prośbą o sfinansowanie nebulizatora do inhalacji za 120 i przedstawiciele fundacji stwierdzili, że już nie mają pieniędzy na tego typu pomoc? Największa ponoć fundacja z największymi wpływami nie miała 120 zł aby na pomóc.

Jak zlikwidujecie osobiste subkonta, to takie sytuacje będą nagminne.

Ponadto o czym już wspominałem. ludzie tylko i wyłącznie przekazują ten 1% dlatego, że wiedzą iż pomagają konkretnej osobie”

Z poważaniem

Marek Szostak

http://www.facebook.com/l/GAQFNzig_AQGi8FHrEuFIAO9gNjSQcIegEO9FxfYNzydq_Q/mati-szostak.pl/lapy-precz-od-indywidualnych-subkont-chorych-dzieci-w-fundacjach/

Przyznam szczerze szybko o tym zapomniałem nie wierząc w jakąkolwiek reakcję. Ot taki tekst w odruchu wzburzenia.

Jakie było moje zdziwienie kiedy dzisiaj przeglądając pocztę otrzymałem nstp. wiadomość:

551801_441055565905252_325356348_nSzanowny Panie Marku,

w związku z Pana wiadomością wysłaną do mnie na facebooka , złożyłam interpelację do Pana Ministra Pracy i Polityki Społecznej w sprawie ewentualnych zmian w ustawie o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie. W załączeniu przesyłam pismo wraz z odpowiedzią z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

Pozdrawiam

 

Interpelacja MPracy – subkonta1%.pdf

Odpowiedź na interpel. o dział. pożytku publ..pdf

Jak wspomniałem wyżej bardzo zaskoczony z drugiej jednak strony zadowolony i  nie ukrywam wdzięczny,  że znalazł się ktoś, w tym przypadku Pani Poseł, która nie zostawiła tego typu lakonicznej przecież informacji bez odzewu. Przyznacie, że to znowu nie takie naturalne i częste w tym zamkniętym świecie polityków

Mam nadzieję, bo to przecież nie jedyna próba zastopowania zapędów polityków, chcę wierzyć, wynikająca  z braku dostatecznych informacji od ludzi, rodzin, chorych bezpośrednio zainteresowanych absolutnym utrzymaniem osobistych subkont w fundacji, które moim zdaniem dają jedyną  realną a nie wirtualna szanse na  pomoc.

Wiem też, że część z wielu fundacji byłaby również  zainteresowana zlikwidowaniem subkont bo wtedy oni decydowaliby czy i w ogóle oraz komu ewentualnie pomóc a komu nie. Wtedy częściej dochodziłoby do sytuacji opisanych przeze mnie w informacji skierowanej do Pani Poseł, gdzie 120 zł stanowiłoby problem.

Pani Posłem jeszcze raz bardzo dziękuję w imieniu wszystkich zainteresowanych za reakcję, która daje nadzieję na to, że obawy związane z ewentualną likwidacją subkont staną się bezzasadne.

[ hana-code-insert ] ''Dla' is not found

[wysija_form id=”5″]

 

view more articles

About Article Author

write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Other data you enter will not be shared with any third party.
All * fields are required.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.