Pierwszy dzień za nami…

Pierwszy dzień za nami…
26 września 06:16 2013 Print This Article

coroczny b_lans03Wrzesień 26, 2013  3:25:53 
Pierwszy dzień badań w Szpitalu na Polanki w Gdańsku zakończony.

[ hana-code-insert ] ''Dla' is not found


coroczny b_lans11Kilka zaledwie zdań po pierwszym dniu bilansu 7 lata.
Może pominę drogę do Gdańska, choć jak ciekawostką nie będzie fakt, że 43 km dokładnie do zjazdu z obwodnicy Trójmiasta przejechaliśmy w trochę ponad 30 minut, natomiast sam zjazd z obwodnicy ulica Spacerową, pod sam szpital trwał 45 minut. No, ale sami pewnie wiecie ja się jeździ w Polsce?

Kiedy już szczęśliwe dotarliśmy na miejsce, oczywiście początek to konieczna porcja biurokracji i potem szybko na odział dziecięcy
Pominę okres oczekiwania. Mateuszkowi na oddziale przeprowadzono badania krwi, które były rozdzielane do 6 fiolek. Mateusz zniósł jak się spodziewałem badani bardzo dzielnie. Wykonano jednak EKG serduszka, wbrew temu co pisałem poprzednio. Pobrano wymaz i dokładnie bardzo, dokładnie zbadano. Pani doktor, która przyjmowała go na oddział to ta sama, którą tak polubił, kiedy zastępowała szefową Poradni podczas jej nieobecności. Także kontakt był znacznie ułatwiony a sama wizyta stała się przez to mniej uciążliwa. Tak na marginesie, co to znaczy właściwe podejście do małego, ale niegłupiego przecież pacjenta, który błyskawicznie i bezbłędnie wyczuwa nastrój lekarza, chęć pomocy w zminimalizowaniu obaw przed badaniami.

Po zakończeniu wszystkich czynności na oddziale ostatnim badaniem w dniu wczorajszym było USG jamy brzusznej. Po krótkim oczekiwaniu,  badanie przebiegło sprawnie, ale dla mnie trwało wyjątkowo długo i już zaczynałem się martwić, że coś jest nie tak. To, co mi wydawało się wiecznością trwało dosłownie parę minut. Wynik nie różnił się prawie niczym od tego z roku poprzedniego. Największym problemem jest i była wątroba Mateuszka, której stan jest zdaniem lekarza normalny w przypadku mukowiscydozy.

Po zakończeniu wszystkich badań,  głodny już Mateusz, ( choć nigdy by się do tego nie przyznał) poprosił o zamówienie mu znanej już zapiekanki w szpitalnym sklepiku i w bardzo miłym towarzystwie zjadł pierwszy tego dnia posiłek a była już godzina 11:00
.
Pragnę bardzo serdecznie po raz kolejny podziękować wspaniałej Pani Magdzie, przyjaciółce Mateuszka i jego mamusi, która dodawała mu otuchy i swoją obecnością  wspierała go we wszystkim poświęcając swój cenny  czas była z nami do samego końca badań. Jeszcze raz pięknie dziękujemy.coroczny b_lans19

Moi drodzy pierwszy dzień za nami. Z przeprowadzonych badań znamy tylko wynik USG i ogólnego badani Mateuszka przez Panią doktor, które nie są najgorsze. Przynajmniej nie gorsze niż w roku poprzednim.

W dniu dzisiejszym na godzinę 10: 10  jedziemy z Mateuszkiem do Szpitala Marynarki Wojennej, który praktycznie przylega do Szpitala dziecięcego, na tomografię płuc. Znam to miejsce dobrze, swego czasu wykonywano mi tam dwa razy tomografię głowy, także wiemy gdzie mamy się zgłosić.
Na badanie jadę dzisiaj tylko z Mateuszem. Nie ma takiej potrzeby, aby córka musiała z nami jechać skoro ja mogę z nim to załatwić. Niech sobie odpocznie a przy okazji nie będzie problemu z CorMat06naszą” kruszynką”.

Reasumując,  dzisiaj tomografia płuc na godzinę 10: 10 a jutro jeszcze raz na oddział na pobranie krwi z palca po posiłku i badanie serduszka, tym razem echo serca. W piątek też za zgodą Pani doktor obecność mamusi Mateuszka nie jest obowiązkowa także znowu razem będziemy mam nadzieję z radością i dobrymi wynikami kończyli tegoroczny bilans 7 latka.

To na dzisiaj tyle. Wiem, że nieskładnie i chaotycznie ale po 3 w nocy trudno się skupić.
Oczywiście dalszy ciąg nastąpi.


[ hana-code-insert ] ''Dla' is not found[wysija_form id=”5″]

 

view more articles

About Article Author

write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Other data you enter will not be shared with any third party.
All * fields are required.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.