„Jesień daje o sobie znać”

„Jesień daje o sobie znać”
30 września 08:03 2013 Print This Article

chory 2Krótko cieszyliśmy się dobrym stanem zdrowia Mateusza po przeprowadzonym niedawno bilansie jego zdrowia.  Dwudniowy katar okazał się początkiem jeszcze niezdiagnozowanej choroby.

[ hana-code-insert ] ''Dla' is not found

chory2Wczoraj po południu dopadła go gorączka, która przekroczyła 39 stopni. Kaszel się nasilił i trzeba było reagować. Całe szczęście, że mamy Panią doktor Odyniec. Nie ma jej w mieście mimo to odbiera każdy telefon odpowiada na każdy sms, sama dzwoni, jeżeli  uzna, że trzeba coś dodatkowego mu zaaplikować. Niesamowity człowiek, lekarz jak na nasze polskie warunki i przyzwyczajenia innych lekarzy.
Notabene doktor Trawińska z poradni mukowiscydozy wręcz oburzyła się, kiedy córka wspomniała delikatnie, że czuła by się lepiej gdyby mogła wyjątkowych chwilach poradzić się lekarza prowadzącego.
–  Nie myśli chyba pani, że podam swój numer telefony- odpowiedziała i po sprawie.
Wiem, że każdy chce mieć odrobinę prywatności i odpocząć, chociaż w domu od pracy, dobrze to rozumiem, ale  choroba specyficzna a i lekarzy leczących mukowiscydozę jest niestety bardzo mało.
Ale  są lekarze przez małe l  i Lekarze.
Jeden telefon w chwilach, kiedy nie wiemy, co robić może uspokoić sytuację i tak też jest zawsze, kiedy kontaktujemy się z lekarzem prze duże L.
Wracając do dnia wczorajszego. Córka dostała dyspozycję, jakie leki kupić i jak podawać i co robić gdyby sytuacja się pogorszyła. Wieczorem wsiedliśmy w samochód szukaliśmy czynnej apteki, ale  znowu takiej gdzie pracuje Farmaceuta przez duże F.  W związku z tym, że wczoraj była niedziela zależało nam na tym, aby otrzymać lek a receptę  dostarczyć dnia następnego. Bez najmniejszych problemów uzyskaliśmy pomoc Farmaceuty i mogliśmy już wieczorem podać lek zalecony przez Doktor Odyniec. 

Noc, co prawda przebiegła dosyć spokojnie a rano jak zawsze Mateo wpada do mojego pokoju, ale tym razem nie wyglądał za dobrze, zresztą widać  to na zamieszczonych poniżej zdjęciach.Mateusz teraz wykonuje codzienne inhalacje, gorączki jak na razie nie ma. Za dwie godziny zajęcia lekcyjne. Co będzie dalej zobaczymy? Pani Doktor Odyniec wraca 5 października mam nadzieję, że do tego dnia nie będziemy zmuszeni korzystać z porad lekarzy, którzy muszę z przykrością stwierdzić,  słysząc słowo mukowiscydoza  nie bardzo wiedzą, co robić?
Nie raz Pani doktor „wyleczyła Mateuszka na odległość, rozmawiając  tylko telefonicznie” Być może i teraz będzie podobnie.
Dziękując za uwagę, chętnych poinformuję o dalszym przebiegu infekcji.

[ hana-code-insert ] ''Dla' is not found[wysija_form id=”5″]

  Article "tagged" as:
  Categories:
view more articles

About Article Author

write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Other data you enter will not be shared with any third party.
All * fields are required.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.