„Wasza dobroć zostanie wynagrodzona po stokroć”

„Wasza dobroć zostanie wynagrodzona po stokroć”
08 listopada 12:08 2013 Print This Article

myjemy03Piszę te kilka słów abyście moi drodzy o nas nie zapomnieli.  Dlaczego tak a no, dlatego że praktycznie nic się nie dzieje takiego, co mogłoby Was zainteresować, mam na myśli przede wszystkim stan jego zdrowia jak również to co się wokół jego osoby dzieje. „Dzień, jak co dzień” – tak odpowiada Mateo, kiedy go pytam codziennie, „co słychać,  jak się czuję”?

[ hana-code-insert ] ''Dla' is not found


 myjemy13Faktycznie nic nie dzieje się na tyle złego, aby się zamartwiać, ale z drugiej strony dla równowagi,:) nie stało się nic na tyle dobrego, aby co mogłoby zmienić naszą ogólna sytuację.  Choć z drugiej strony paradoksalnie sam fakt, że u Mateusza bez zmian to raczej dobra wiadomość.

Słusznie zauważył wypowiadając słowa- „dzień, jak co dzień”.
Wstaje bardzo wcześnie, śniadanko, inhalacja, chwila odpoczynku, znowu inhalacja, jakaś przekąska, potem drenaż, krótki odpoczynek ( konsola  Xbox:)) w oczekiwaniu na Panią, która prowadzi z nim zajęcia szkolne. Po zajęciach, tak było latem,  spacer lub wyjazd za miasto z psem, ale w obecnej chwili przy tak paskudnej pogodzie, niestety często pozostajemy w mieszkaniu. Obiadek, chwila na zabawę, potem odrabianie lekcji z Babcią czasami ze mną. Inhalacja, podwieczorek, inhalacja, w między czasie zabawa i tresura psa, kolacja, kąpiel, wspólne od bardzo dawna oglądanie bajki przed  pójściem do swego pokoju, często jeszcze  inhalacja, drenaż oraz  obowiązkowo czytanie książki przed snem i lulu.
Tak w dużym skrócie wygląda obecnie jesienny dzień Mateusza. Może dodam jeszcze, że  w trakcie całego dnia pochłania duże ilości lekarstw, odżywek, witamin itp.

Gdyby jego choroba nie postępowała można by faktycznie  zgodzić się z jego stwierdzeniem, że dzień, jak co dzień, ale niestety każdy kolejny, choć on  jeszcze  tego tak bardzo nie odczuwa,  to powolne ale systematyczne pogarszanie się ogólnego stanu zdrowia, przez skrytobójczą działalności mukowiscydozy.
Proszę mi wierzyć strasznie jest żyć ze świadomością, że choć tymczasowo jest w miarę dobrze, wyniki badań zadowalające,  to choroba i tak postępuje. Co gorsza nie ma w tej chwili nic co mogłoby jej niszczycielskie działanie powstrzymać  a pytanie o skuteczny lek cały czas pozostaje bez odpowiedzi

Reasumując, pomimo naszej ogromnej radości, że na razie mukowiscydoza nie jest tak agresywna i jakimś cudem daje nam czas, szansę, nadzieję (przy Waszej kochani pomocy) na uratowanie życia mojemu najdroższemu, myjemy04jedynemu wnuczkowi. Musimy robić wszystko aby tę szansę wykorzystać.

Dlatego cały czas bardzo, bardzo liczymy na Wasze wsparcie i pomoc. W dalszym ciągu mimo ogromnych starań nasza córka, mama Mateusza z naszym bezwzględnym, całkowitym zaangażowaniem, podporządkowaniem wszystkich dostępnych sił i środków  w ratowanie tego cudownego chłopca nie da sobie rady z potworem, który dręczy jej  jedyne dziecko a naszego jedynego wnuczka.
Proszę, błagam jeszcze raz nie zostawiajcie nas samych, wytrzymajcie proszę jeszcze trochę z Mateuszkiem, jego stroną i naszą cała rodziną.  Na dzień dzisiejszy nie ma żadnej instytucji państwowej, która mogłaby nam pomóc w sposób przynajmniej dostateczny abyśmy nie byli zmuszeni błagać o Waszą pomoc?
Wierzymy głęboko, że Wasza dobroć zostanie wynagrodzona po stokroć.
W imieniu Mateuszka błagam, proszę i przepraszam.

Marek Szostak – dziadek Mateo

P.S. oczywiście na bieżąco będę informował o wszystkim co mogłoby Was zainteresować a co dotyczy życia „rodziny chorej na mukowiscydozę”.

Dlaczego jeszcze warto żyć? Wystarczy spojrzeć na jego uśmiechniętą twarz ( pomijając oczywiście zdjęcia jego ukochanej suni  Cheeze) On nam bezgranicznie wierzy i ufa, że z nami nic złego go nie może spotkać. Jak i co zrobić aby go nie zawieść?[wysija_form id=”5″]

 

view more articles

About Article Author

write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Other data you enter will not be shared with any third party.
All * fields are required.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.