Ludzie, ludziom ratują życie

Ludzie, ludziom ratują życie
18 marca 05:16 2014 Print This Article

czytam sam02Ostatnio jak łatwo zauważyć moje wpisy ukazują się rzadziej niż zwykle. Powód jest dosyć prosty i banalny…

[ hana-code-insert ] ''Kalendarz’' is not found


Moim zdaniem nie dzieje się nic takiego, co mogłoby zainteresować jeszcze czytających stronę poświęconą w głównej mierze Mateuszkowi, jego i naszej walce z potworną chorobą, jaką jest oczywiście mukowiscydoza. kolac13Mateusz
Inhalacja, mnóstwo leków, nauka,  drenaż, rehabilitacja, zabawa, długie spacery, nauka, inhalacje, drenaż, kolejna już porcja leków, wspólne, tradycyjne oglądanie ulubionych, kolejnych odcinków seriali, obowiązkowa lektura przed snem, noc, wczesne wstawanie i od rana to samo.
Tak można w ogromnym skrócie wypunktować dzień Mateusza. Muszę zaznaczyć, bo to bardzo istotne. Tak mniej więcej wygląda jego dzień wtedy, kiedy można nazwać go „zdrowym chorym na mukowiscydozę”. Kiedy złapie infekcje ten w miarę ustabilizowany przebieg dnia ulega znacznym, nielubianym przez nikogo modyfikacjom?··Mimo, że  na razie…Odpukać, Mati czuje się dosyć dobrze to nasze wspólne życie jest dosyć monotonne i raczej jednostajne. Poświęcamy prawie cały czas Mateuszkowi i wszystkim sprawom związanym z jego chorobą leczeniem i rehabilitacją. Obecnie do  końca kwietnia trwa „walka” o pozyskanie serc osób, które zechciałby podarować Mateuszowi 1% podatku no i oczywiście nieskończone próby zdobycia funduszy, które pozwolą nam leczyć go, rehabilitować, korzystać w miarę możliwości z jak najlepszych urządzeń wspomagających prawidłowe funkcjonowanie  atakowanych  systematycznie, nieprzerwanie kolejnych organów jego tak młodego organizmu.
Mając jeszcze nadzieję, choć jest ona coraz mniejsza, że nasza  przede wszystkim materialna sytuacja zmieni się na tyle, że nie będziemy musieli z przeogromnym wstydem i zażenowaniem błagać o pomoc w leczeniu, przedłużeniu jak na razie życia temu  cudownego, nic niewinnemu dziecku.

No i oczywiście z ogromną, jeszcze nadzieją czekamy na ten upragniony lek, który powstrzyma morderczą mukowiscydozę. Tak bardzo czekamy na jakiś mały sygnał, że może już niedługo uda się  wynaleźć to  na co czekali i czego nie doczekali nasi znajomi, nieznajomi których już  z nami niema a czekają jeszcze wszyscy którzy mają nadzieję, że kiedyś będą mogli żyć normalnie bez ciągłego nieustającego strachu, cierpienia,  bólu nie tylko fizycznego no i oczywiście bez żebrania o pomoc w ratowaniu życia.

kolac22W  XXI wieku w kraju zwanym Polska większość śmiertelnie chorych, dzieci, młodzieży, dorosłych błaga innych o pomoc. Ostatnio mam takie wrażenie i być może Ci, którzy mają konta choćby na Facebook potwierdzą, że w Polsce nie ma szans na wyleczenie w większości  teoretycznie śmiertelnych chorób bez wsparcia i pomocy finansowej ludzi wrażliwych, nieobojętnych  na cierpienie innych i mających możliwość pomóc tym biednych chorym istotom.

Wiem, że to banalne pytanie, ale jaką tak właściwie rolę w tych tragicznych w większości przypadkach spełnia  mówiąc ogólnie nasze  Państwo, którego wydawałoby się obowiązkiem jest ratowanie życia ludzkiego z użyciem wszystkich możliwych, dostępnych  środków? Czy może nie? Może ja w tym natłoku kłopotów i walki z chorobą wnuczka coś przegapiłem? Coś zmieniło się na tyle, że tylko inni bardzo często anonimowi ludzie mogą uratować niezliczoną przecież liczbę chorych i potrzebujących? Czy nie  jest obecnie tak, że Państwo ludziom zgotowało taki los a jednocześnie ludzie, ludziom ratują życie?
Jestem już za stary, „nie wiem, nie nadążam, nie rozumiem, nie znam się, jakiś taki głupi chyba jestem”?

Jak zawsze kilka różnych zdjęć. Tym razem kolacja przyjaciół.
[ hana-code-insert ] ''test’' is not found[wysija_form id=”5″]

view more articles

About Article Author

write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Other data you enter will not be shared with any third party.
All * fields are required.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.