„Niepełnosprawny bardziej, mniej, gorszy, lepszy, leżący, chodzący”

„Niepełnosprawny bardziej, mniej, gorszy, lepszy, leżący, chodzący”
26 marca 06:24 2014 Print This Article

Ashampoo_Snap_2014.03.26_05h35m42s_001_Poparcie dla rodziców dzieci niepełnosprawnych
Oczywiście  postulaty uważam za słuszne ale…

Ashampoo_Snap_2014.03.26_05h35m42s_001_

Słuchałem dokładnie większość rozmów protestujących choćby z Panem Premierem i dokładnie pamiętam oburzenie na propozycję uzależnienia kwoty pomocy od stopnia niepełnosprawności. Skąd w petycji nagle taka zmiana decyzji przez grupę obecną w Sejmie?
Nie podpiszę tej petycji i wiem, że nie tylko jak dopóki nie zniknie z niej zaznaczony na zrzucie tekst
Dziecko uznane za niepełnosprawne jest niepełnosprawne…Czy może się mylę?·Kto znowu teraz będzie decydował, który opiekun ma więcej pracy z dzieckiem w ciągu doby?
Czy powiedzmy dziecko niewidome ma dostać mniej pieniędzy, bo ma to szczęście, że może się samodzielnie, jako tako poruszać, czy choćby mnie osobiście bliski temat? Dziecko chore na mukowiscydozę uznane za niepełnosprawne, jego opiekun otrzyma mniej pieniędzy, bo stan jeszcze jest na tyle dobry, że może samodzielnie oddychać, przemieszczać, w miarę dobrze wygląda itp. a jak będzie już w bardzo złym stanie wtedy, co? Ktoś znowu będzie orzekał i decydował czy już dać więcej czy jeszcze nie. Kto będzie miał takie prawo? Popatrzcie, co robi teraz ZUS czy potworni ignoranci, lekarze decydujący o niepełnosprawności dziecka?

Myślałem, że Państwo protestujący w Sejmie, dla których mam ogromny szacunek i podziw (no może trochę inaczej patrzę na te biedne dzieci, w większości nieświadome, leżące na podłodze, zmuszone przez opiekunów i wystawiane na widok publiczny, Osobiście jestem przeciwny takiej formie wykorzystywania dzieci niepełnosprawnych) ·protestując mają na uwadze wszystkie dzieci niepełnosprawne bez żadnych ograniczeń.
Niestety poniższa petycja temu przeczy stąd ja osobiście nie mogę jej podpisać w takiej formie, gdzie już na początki wprowadza się stopniowanie niepełnosprawnych dzieci.
„Niepełnosprawny bardziej, mniej, gorszy, lepszy, leżący, chodzący”
Nie, nie, nie…
„Możecie mnie Państwo krytykować, ale skoro sami wśród swoich wprowadzamy tego typu zróżnicowania, to zawsze będziemy przegrywać”Ashampoo_Snap_2014.03.26_05h35m42s_001_

[wysija_form id=”5″]

view more articles

About Article Author

write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Other data you enter will not be shared with any third party.
All * fields are required.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.