Palenie papierosów symuluje mukowiscydozę

Palenie papierosów symuluje mukowiscydozę
20 sierpnia 07:00 2014 Print This Article

Ashampoo_Snap_2014.08.20_06h53m39s_002_Nowe badania w The FASEB Journal sugeruje, że dym papierosowy przeszkadza białka Mukowiscydoza Regulator przewodności transbłonowych, co prowadzi do wysuszenia, lepki śluz i wzrost zakażeńAshampoo_Snap_2014.08.20_06h52m53s_001_

Bethesda, MD-Jeśli palisz papierosy, masz więcej wspólnego z kimś, kto ma mukowiscydozę niż myślisz. Nowy raport z badań pojawiające online w FASEB Journal ( http://www.fasebj.org ) pokazuje, że palenie papierosów wpływa na płuca, w sposób, który jest bardzo podobny do mukowiscydozy, zagrażających życiu chorób mających wpływ na płuca i inne narządy.

W mukowiscydozy, nieprawidłowe ruchy soli i wody w komórkach wyściełających płuc powoduje grube i lepki śluz do formy. Bakterie zostają uwięzione w tym śluz i rozwijać się, co prowadzi do infekcji płuc zagrażających życiu. FASEB Journal Badanie pokazuje, że palenie negatywnie wpływa na płuca, w podobny sposób, co prowadzi do śluzu powoduje suchy kaszel, przewlekłe zapalenie oskrzeli i przewlekłą obturacyjną chorobę płuc, wśród innych problemów.

„Mamy nadzieję, że to badanie będzie podkreślać znaczenie dróg nawodnienia w zakresie zdrowia płuc i że to pomoże zapewnić mapę drogową dla rozwoju nowych terapii w leczeniu choroby płuc związane z paleniem,” powiedział Robert Tarran dr ., naukowiec zaangażowany w pracę z mukowiscydozą / Badań i Leczenia Płuc Centrum Uniwersytetu Północnej Karoliny w Chapel Hill.

Aby dokonać tego odkrycia, Tarran i przeprowadzono wiele eksperymentów koledzy zarówno u ludzi, jak iw komórkach laboratoryjnych hodowanych testowano działania dymu papierosowego na funkcję białka, które pomaga płuca pobyt uwodniony, zwany „CFTR.” Okazało się, że osoby narażone na działanie dymu papierosowego miała 60-procentowy spadek aktywności CFTR, w porównaniu do tych, które wystawione tylko czyste powietrze. Narażone również ludzkie komórki płuc albo do powietrza lub dymu papierosowego i mierzono poziom cieczy obejmujące komórki płuc. Komórki narażone na dym tytoniowy miał znacznie niższe poziomy cieczy, które pozostały niskie, przez co najmniej dwóch i pół godziny. Dodatkowe badania wykazały, że było to spowodowane przez dym papierosowy z zaburzeniami funkcji CFTR jest. Wreszcie, badacze stwierdzili, że dodanie hipertonicznego roztworu soli – leczenie mukowiscydozy – do komórek wystawionych na działanie dymu papierosowego spowodowane poziomu cieczy nad komórkami zwiększyć do normalnego poziomu. Hipertoniczny roztwór soli wzrosła również leczenie luz śluzu.

Ta powieść odkrycie sugeruje, że zabiegi mające na mukowiscydozę może również pomóc osobom z chorób związanych z paleniem – i odwrotnie „, powiedział Gerald Weissmann, MD, redaktor naczelny FASEB Journal „Ale wiersz pozostaje: najbardziej skuteczne w leczeniu kaszlu palacza, lub, co gorsza, jest rzucić palenie, teraz!

###

Otrzymywać miesięczne pasemka z FASEB Journal przez e-mail. Zarejestruj się w http://www.faseb.org/fjupdate.aspx . FASEB Journal ( http://www.fasebj.org ) jest wydawany przez Federację Amerykańskich Towarzystw Biologii Eksperymentalnej (FASEB) i obchodzi swoje 25-lecie w 2011 roku W ciągu ostatniego ćwierćwiecza, czasopismo zostało uznane przez Specjalne Stowarzyszenie Biblioteki jako jeden z najlepszych 100 najbardziej wpływowych czasopism biomedycznych minionego wieku i jest najczęściej cytowanym biologia czasopismo na świecie, zgodnie z Instytutu Informacji Naukowej.

FASEB zawiera 24 społeczeństw z ponad 100.000 członków, co czyni go największym koalicja biomedycznych stowarzyszeń naukowych w Stanach Zjednoczonych. FASEB zwiększa zdolność naukowców i inżynierów do poprawy – przez ich badań – zdrowia, dobrego samopoczucia i wydajności wszystkich ludzi. Misja FASEB jest, aby przejść zdrowia i dobrostanu przez wspieranie postępu i edukacji w dziedzinie nauk biologicznych i biomedycznych poprzez usługi do naszych społeczeństw członkowskich i wspólnego poparcia.

Szczegóły: Lucy A. Clunes, Catrin M. Davies, Raymond D. Coakley, Andrei A. Aleksandrov, Ashley G. Henderson, Kirby L. Zeman, Erin N. Worthington, Martina Gentzsch, Silvia M. kreda, Deborah Cholon, William D . Bennett, John R. Riordan, Richard C. Boucher, a Robert Tarran. Ekspozycja Dym papierosowy wywołuje CFTR internalizacji, nierozpuszczalny, co prowadzi do odwodnienia dróg oddechowych powierzchni cieczy. FASEB J. doi: 10,1096 / fj.11-192377; http://www.fasebj.org/content/early/2011/10/07/fj .11-192377.abstract

Ashampoo_Snap_2014.08.20_06h52m53s_001_

[wysija_form id=”1″]

  Categories:
view more articles

About Article Author

write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Other data you enter will not be shared with any third party.
All * fields are required.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.