Orzekanie o niepełnosprawności dzieci

Orzekanie o niepełnosprawności dzieci
03 października 10:11 2014 Print This Article

Ashampoo_Snap_2014.10.03_10h02m47s_001_Orzekanie o niepełnosprawności dzieci Tak

24 września 2014 r. Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak wystąpił do Ministra Pracy i Polityki Społecznej Władysława Kosiniaka-Kamysza w sprawie orzekania o niepełnosprawności  dzieci – osób w wieku do 16 roku życia.

Rzecznik w swoim wystąpieniu wskazał, że organy orzekające o niepełnosprawności dzieci odwołują się do definicji niezdolności do samodzielnej egzystencji, która odnosi się do osób powyżej 16 roku życia. W rezultacie dziecko pozbawione zostaje wskazania do konieczności stałej i długotrwałej opieki lub pomocy innej osoby, w związku ze znacznie ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji, a poprzez to pozbawione dalszych uprawnień, wynikających z udzielenia wskazania.

Zdaniem Rzecznika należy dokonać analizy przedstawionego problemu i podjąć działania legislacyjne, których następstwem będzie nowelizacja obowiązujących przepisów, która pozwoli uregulować kwestię niezdolności do samodzielnej egzystencji dzieci – osób, które nie ukończyły 16 roku życia.

Wystąpienie do Ministra Pracy i Polityki Społecznej

[wysija_form id=”1″]

view more articles

About Article Author

write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Other data you enter will not be shared with any third party.
All * fields are required.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.