Dyrektor ds. Medycznych – Naczelny Lekarz Szpitala lek. med. Maria Kucharska – Kulwikowska odpowiada.

Dyrektor ds. Medycznych – Naczelny Lekarz Szpitala lek. med. Maria Kucharska – Kulwikowska odpowiada.
05 marca 04:41 2015 Print This Article

Dokładna, niestety absolutnie przewidywalna odpowiedź. Poniżej  kopia odpowiedzi Szanownej Pani Dyrektor

„Szanowny Panie – w obowiazujacym systemie prawnym nie jest Pan strona do dyskusji i udzielania informacji na temat trybu i sposobu sprawowanej opieki nad dzieckiem – prosze o wydelegowanie do rozmów rodziców dziecka lub przedstawiciela prawnego. Rozumiejac dziadczyną troske jednak informuje ,że w naszym ośrodku sposób opieki nad pacjentami z Mucoviscidoza jest kompromisem miedzy modelem idealnym i możliwosciami szpitala.Dzieci przyjmowane na 5 dniowy pobyt izolowane sa od chorych w izolatkach spełniających wszystkie wymogi oraz przyjmowane są w okresie , kiedy w szpitalu znajduje sie niewielka licznba pacjentów – jak to zawsze jest w okresie letnim.Większośc badań wykonywanych jest w czasie pobytów zwiazanych z zaostrzeniem choroby, wiec pobyty 5 dniowe są planowane dla dzieci z daleka , nie potrzebujących pobytów związanych z przeleczeniem natomiast wymagających modyfikowania leczenia przewlekłego , krótkótrwałej obserwacji szpitalnej,zawsze ustalane w terminie dogodnym dla rodziców .

Większość rodziców jest zadowolona z takiego sposobu kompleksowego wykonania licznych badan – nie muszą przyjeżdżać do Poradni wielokrotnie – co wiąże się  z wysiłkiem dziecka a także
wydatkiem finansowym . Ze względu na brak zaplecza w miejscu – nie możemy wykonać badan w ciągu jednego dnia a przepustki są niedozwolone przez NFZ..Zapewniam ,  że robimy wszystko aby nie szkodzić naszym pacjentom.. Nie może Pan oczekiwać zmiany organizacji opieki w w najbliższym czasie – proszę przenieść sie do innego ośrodka – maja Państwo takie prawo . W planach na najbliższą przyszłość mamy budowę nowych pawilonów oraz rozwój bazy diagnostycznej gdzie będzię możliwość zapewnienia opieki na światowym poziomie
Z poważaniem M.Kucharska.P.S od 6.03.15 będe na urlopie , proszę rodziców dziecka o kontakt z Pania dr Trawi ńska lub Sapiejką w sprawie Państwa decyzji co do miejsca leczenia dziecka”


Moja opinia, czy ewentualna odpowiedź po dokładnym zapoznaniu się ze zdaniem  innych pacjentów, rodzin, które nie obawiają się mówić tego co faktycznie myślą  na ten temat mając na uwadze tylko i wyłącznie dobro dziecka, pacjenta z mukowiscydozą.

Marek Szostak.

[wysija_form id=”1″]

  Categories:
view more articles

About Article Author

write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Other data you enter will not be shared with any third party.
All * fields are required.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.