22 maja Mateusz, mój wnuczek będzie obchodził 9 urodziny…

22 maja Mateusz, mój wnuczek będzie obchodził 9 urodziny…
16 maja 09:44 2015 Print This Article

22 maja Mateusz, mój wnuczek będzie obchodził 9 urodziny.
Tyle też lat trwa już jego i nasza walka z mukowiscydozą. Z roku na rok da się zauważyć jak systematycznie rośnie przewaga choroby.
Czy pomogą nam Państwo zrobić wszystko by opóźnić w miarę możliwości zabójcze działanie mukowiscydozy?

Apele12weNiestety żyjemy w kraju, w którym dzieci cierpiące na choroby rzadkie, nieuleczalne, śmiertelne są tylko niewygodnym balastem. Polski rząd i instytucje, które mogły by nam pomóc, których zgodnie z konstytucją pomoc należy do ich obowiązków udają bezczelnie, że nie ma problemu tym samym skazują rodziny „chore jak w naszym przypadku na mukowiscydozę” na często upokarzające błaganie, żebranie o pomoc kierowane w większości do nieznanych nam ludzi.
Brak środków by w sposób odpowiedni, na najwyższym poziomie i przede wszystkim godny wolnego człowieka leczyć niczemu przecież niewinne dzieci sprawia, że nie mając innego wyjścia, prosimy, błagamy o tę pomoc i jednocześnie narażamy się na upodlenie i krytykę, brak zrozumienia osób nie mających najmniejszego pojęcia z czym musimy się mierzyć?
Czy tak w teoretycznie normalnym, cywilizowanym kraju musi wyglądać walka o życie najbliższych?
Dlatego też bez względu na to co sobie o mnie pomyślą inni, ośmielam się w dalszym ciągu prosić osoby, które zechcą spróbować nas zrozumieć i pomóc nam, mojemu jedynemu wnukowi w tej nierównej walce, której stawką jest jego życie?

Dziadek Mateusza


 
[ hana-code-insert ] ''test’' is not found


[wysija_form id=”1″]
  Categories:
view more articles

About Article Author

write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Other data you enter will not be shared with any third party.
All * fields are required.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.