Spadek wagi, odżywki, bilans zdrowia…

Spadek wagi, odżywki, bilans zdrowia…
17 czerwca 07:54 2015 Print This Article

Witam serdecznie.
W związku z tym, że 24 czerwca mamy wizytę w Poradni Mukowiscydozy przy szpitalu na Polanki w Gdańsku, świadomie przesunęliśmy nasze starania odnośnie kwalifikacji Mateuszka na zabieg usunięcia polipa z noska na okres po wspomnianej wizycie.
nauka08Chcemy się jeszcze raz upewnić, że zabieg jest niezbędny natychmiast i jak obecnie „ma się ten jego polip”? Powodem tej decyzji są różnice w opinii lekarzy laryngologów co do dalszego toku postępowania w tym przypadku?
Nie ulega wątpliwości, że Mateuszek kaszle o wiele, wiele częściej niż jeszcze klika miesięcy wstecz.
Specjaliści ( niektórzy) twierdzą, że powodem tego kaszlu jest między innymi polip w nosku? Mam nadzieję, że wizyta w Poradni Mukowiscydozy spowoduje, że w końcu będziemy pewni tego w jaki sposób mamy dalej postępować?
Spadek wagi Mateusza, że tak powiem został powstrzymany a nawet zauważamy lekki jej wzrost. Ważymy go co drugi dzień o tej samej porze. Wierzymy że to tylko chwilowy spadek ale nie ulega wątpliwości, że nie możemy sobie pozwolić na najmniejszy nawet spadek czujności.
Musimy też zapatrzyć Mateusza w odpowiednią ilość odżywek między innymi:

http://muko.ptwm.org.pl/sklep/index.php…

 Mateusz spożywał do tej pory dwa opakowania dziennie, czyli jednak paletka na 12 dni. Sądzę jednak, że po wizycie porcja dzienna może wzrosnąć?

Powoli ale zbliża się termin corocznego bilansu zdrowia dziecka chorego na mukowiscydozę. Być może niektórzy znają temat zmian, które wprowadził nowy dyrektor medyczny w szpitalu na Polanki odnośnie metody wykonania badań.

http://www.mati-szostak.pl/…/e-mail-otwarty-do-dyrektora-m…/

Pięć dni na oddziale szpitalnym by wykonać badania, które nie tylko, że do tej pory wykonywano w 3 dni to przy odrobinie dobrej ze strony szpitala można by je wykonać w ciągu jednego dnia.IMG_8980
Niestety dyrekcja szpitala na Polanki przedkłada jak do tej pory zysk, kasę dla samej placówki ponad zdrowie i bezpieczeństwo chorego na mukowiscydozę.
Mama Mateuszka zdecydowała z naszym pełną aprobatą, że nie będzie ryzykować zdrowia syna, bez oczywistej potrzeby narażać go na jakiekolwiek szpitalne bakterie ( gdyby to miało się odbyć nawet w izolatce, bo i po co ją blokować skoro to tylko badania?) tylko dlatego że szpital musi zarobić?
Co prawda nie wiemy jak wykonamy te wszystkie badania jeżeli władze szpitala będą się dalej upierać przy swojej decyzji?
Być może będziemy zmuszeni za nie zapłacić? Z informacji od innych rodziców, którzy też nie godzą się z decyzją dyrekcji, wstępnie to około 600 – 700 zł.
Zobaczymy jak się sytuacja rozwinie? Może część uda się zrobić na skierowanie innych lekarzy?
Mam nadzieję, że szpital czy lekarz prowadząca Mateuszka w Poradni Mukowiscydozy zechce te badania i ich wyniki wykonane poza szpitalem respektować, bo krążą słuchy że jest i może być różnie?

Kochani to na dzisiaj tyle? Dziękuję w imieniu mojego wnusia i nas wszystkich za odwiedzanie również jego profilu na Facebook,  komentowanie i co ważne co raz częstsze udostępnianie naszych apeli o pomoc i wsparcie w walce z potworem jakim niewątpliwie jest mukowiscydoza.
Marek, dziadek nie tata jak sądzą niektórzy ale dziadek Mateusza.

Mateuszkowi nawet podczas inhalacji humor dopisuje
INH2 INH3
Miłego dnia

[ hana-code-insert ] ''test’' is not found[wysija_form id=”1″]

  Categories:
view more articles

About Article Author

write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Other data you enter will not be shared with any third party.
All * fields are required.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.