FDA zatwierdza ORKAMBI ™ (lumacaftor / ivacaftor) – Pierwszy lek stosowany w leczeniu przyczyn Mukowiscydozy dla osób w wieku 12 lat i starszych z mutacji dwóch kopii F508del

FDA zatwierdza ORKAMBI ™ (lumacaftor / ivacaftor) – Pierwszy lek stosowany w leczeniu przyczyn Mukowiscydozy dla osób w wieku 12 lat i starszych z mutacji dwóch kopii F508del
04 lipca 06:49 2015 Print This Article
02 lipca 2015 – tłumaczenie:Translator Google

FDA zatwierdza ORKAMBI ™ (lumacaftor / ivacaftor) – Pierwszy lek stosowany w leczeniu przyczyna Mukowiscydozy dla osób w wieku 12 lat i Ashampoo_Snap_2014.10.13_08h27m23s_001_starszych z dwóch kopii F508del mutacji

-Approximately 8500 ludzi w USA są wieku 12 i starsi i mają dwie kopie F508del mutacji, najczęstszej postaci genetycznej chorobowego

BOSTON- (BUSINESS WIRE) – Vertex Pharmaceuticals Incorporated (Nasdaq: VRTX) ogłosiła dziś, że US Food and Drug Administration(FDA) zatwierdziła ORKAMBI ™ (lumacaftor / ivacaftor), pierwszy lek do leczenia przyczyna mukowiscydozy (CF), w wieku 12 i osób starszych z dwóch egzemplarzy F508delmutacji. Jest ona wskazana tylko dla tych pacjentów, którzy mogą być zidentyfikowane za pomocą testu genetycznego.

Mukowiscydoza jest rzadka, zagrażająca życiu choroba genetyczna. Ludzie z dwóch egzemplarzy F508del mutacji stanowią największą grupę osób, z CF. Z 30.000 osób wStany Zjednoczonez mukowiscydozą, około 8500 w wieku 12 i starsi mają dwie kopie F508del mutacji. ORKAMBI będzie dostępny do wysyłki do specjalistycznych w aptekachStany Zjednoczone w ciągu kilku dni.

„Dzisiaj jest dzień nauki niezwykłe, medycyny i społeczności CF”, powiedział Jeffrey Leiden, MD, Ph.D., prezes Vertex jest, Prezes i Dyrektor Generalny. „Ponad 15 lat temu, nasi naukowcy wyruszyć na odkrywanie i rozwijanie leków w leczeniu przyczyna mukowiscydozę. Dziś, zatwierdzenie ORKAMBI stanowi zasadniczą zmianę w leczeniu najczęstszych postaci CF, znakowanie znaczący postęp dla nas i dla całej społeczności CF. Podczas gdy świętujemy ten ważny krok do przodu, możemy również uznać, że dwóch na trzech pacjentów w USA wciąż nie ma leku do leczenia przyczyna choroby. Dzielimy ich pilności i są zobowiązane na dalszą znacznych inwestycji w badania i rozwój do odkrywania nowych leków dla nich i poprawy na co oferujemy pacjentom dzisiaj. ”

Vertex odbędzie się na telekonferencję dla inwestorów Czwartek, 02 lipca, W 14:15 ET, dostarczyć więcej informacji na temat zatwierdzenia ORKAMBI.

Zatwierdzenie ORKAMBI została oparta na danych z dwóch badań (3 fazy komunikacji i transportu), które objęły ponad 1100 osób z grup wiekowych CF 12 i starszych z dwóch kopii F508del mutacji. Pacjenci leczeni ORKAMBI doświadczonych statystycznie znaczącą poprawę czynności płuc. Pacjentów wykazano również zmniejszenie zaostrzeń płucnych i poprawy wskaźnika masy ciała (BMI). Najczęstszymi działaniami niepożądanymi duszność i / lub ucisk w klatce piersiowej, zakażenie górnych dróg oddechowych (przeziębienie) oraz objawy ze strony przewodu pokarmowego (w tym nudności, biegunka, lub gazu).

Vertex nadal inwestować w badania i rozwój CF z celem leczenia większość ludzi z chorobą oraz zwiększenie korzyści dla tych, traktujemy. Wiele fazy 2 i 3 badania kliniczne są w toku i Vertex posiada stały program badawczy koncentruje się na odkrywaniu nowych leków CF.

„W 1998 roku, Vertex i Fundacja CF rozpoczęła wyzwanie naukowe, że wielu uwierzyło byłoby niemożliwe – do odkrycia leków, które leczą przyczyny CF „, powiedział Robert J. BeallDr, prezes i dyrektor generalny Cystic Fibrosis Foundation, „Dzisiejsze zatwierdzenie jest kamieniem milowym dla społeczności CF. Gratulujemy Vertex dla ich sukcesu w rozwoju nowych leków CF i są zadowoleni z ich dalszego zaangażowania, aby pomóc wszyscy uprawnieni pacjenci uzyskać dostęp do tych leków.”

Pomagając pacjentom dostęp ORKAMBI

Ludzie, którzy pracują w Vertex zrozumieć, że leki mogą tylko pomóc pacjentom, którzy mogą je uzyskać. Program Vertex Wytyczne i wsparcie pacjenta (Vertex GPS ™) zapewnia dedykowany zespół pracowników, którzy pomagają Vertex kwalifikujące pacjentów, którzy zostali określone nasze leki w swoich oznaczonych wskazań zrozumieć ich świadczeń z ubezpieczenia i zasobów, które są dostępne, aby im pomóc.

Vertex oferuje również program pomocy współpraca płac dla pacjentów z komercyjnego ubezpieczenia i darmowy program dla pacjentów medycyny, którzy są nieubezpieczone kwalifikowania i spełniające określone przychody i inne kryteria kwalifikowalności. Więcej informacji można znaleźć odwiedzając www.VertexGPS.com lub dzwoniąc pod numer 1-877-752-5933.

O CF i ORKAMBI

Mukowiscydoza jest chorobą genetyczną, która rzadko jest spowodowane przez wadliwe lub brakujące mukowiscydoza transbłonowy przewodnictwa regulacyjnych (CFTR) białek w wyniku mutacjiAshampoo_Snap_2014.10.13_08h27m23s_001_ w genie CFTR. Uszkodzone lub brakujące białka spowodować słaby przepływ soli i wody do lub z komórki w wielu narządach, takich jak płuca. U osób z dwiema kopiami F508del mutacji białka CFTR nie są przetwarzane i sprzedawane zwykle w komórce, co prowadzi do mało nie białka CFTR na powierzchni komórek. Pacjenci z dwóch egzemplarzy F508del mutacji są oznaczone prostego testu genetycznego.

ORKAMBI jest kombinacja lumacaftor, co ma na celu zwiększenie ilości dojrzałego białka na powierzchni komórki poprzez ukierunkowanie przetwarzania i przemyt wadę w F508del białka CFTR, a ivacaftor, co ma na celu zwiększenie funkcji białka CFTR po jego dociera do powierzchni komórki. ORKAMBI pochodzi co 12 godzin – raz rano i raz wieczorem.

WSKAZANIE I BEZPIECZEŃSTWO WAŻNE INFORMACJE DLA ORKAMBI ™ (lumacaftor / ivacaftor) TABLETKI

ORKAMBI to połączenie lumacaftor i ivacaftor wskazany w leczeniu mukowiscydozy (CF) u pacjentów w wieku 12 lat i starszych, którzy są homozygotyczne dlaF508del mutacji CFTR genu. Skuteczność i bezpieczeństwo ORKAMBI nie zostało ustalone u pacjentów z CF innych niż homozygotyczne dla F508del mutacji .

Pogorszenia czynności wątroby, w tym encefalopatii wątrobowej, u pacjentów z zaawansowaną chorobą wątroby odnotowano u niektórych pacjentów z mukowiscydozą podczas otrzymujących ORKAMBI. ORKAMBI należy stosować ostrożnie u pacjentów z zaawansowaną chorobą wątroby i tylko wtedy, gdy oczekuje się, że korzyści przeważają nad ryzykiem. Jeśli ORKAMBI jest stosowany w tej grupie pacjentów, pacjenci powinni być ściśle monitorowani i zmniejszyć dawkę.

Ciężkie działania niepożądane związane z podwyższonym poziomem aminotransferaz były zgłaszane u pacjentów z CF otrzymaniu ORKAMBI i, w niektórych przypadkach, związane z jednoczesnym zwiększeniem stężenia bilirubiny całkowitej w surowicy. Zaleca się, ALT, AST i bilirubiny ocenić przed rozpoczęciem ORKAMBI, co 3 miesiące w pierwszym roku leczenia, a następnie co roku. U pacjentów z wywiadem ALT, AST, lub zwiększeniem stężenia bilirubiny, częstsze monitorowanie powinny być brane pod uwagę. Pacjentów ze zwiększoną ALT, AST, lub bilirubiny powinien być ściśle monitorowany, aż nieprawidłowości rozwiązać. Dawkowanie powinno być przerwane u pacjentów z ALT lub AST większej niż 5 x górna granica normy (ULN), gdy nie jest związany z podwyższonym poziomem bilirubiny. Dawkowanie powinno być przerwane u pacjentów z ALT lub AST wysokościach powyżej 3 x GGN, gdy wiąże się ze zwiększeniem stężenia bilirubiny powyżej 2 x GGN. Po uchwały aminotransferaz, należy rozważyć korzyści i ryzyko wznowienia dozowanie.

Najczęściej podczas rozpoczynania ORKAMBI w porównaniu do tych, którzy otrzymywali placebo zdarzenia oddechowego (np, dyskomfort w klatce piersiowej, duszność i ucisk w klatce piersiowej) obserwowano u pacjentów. Doświadczenie kliniczne u pacjentów z procentach przewidzieć FEV 1 <40 jest ograniczona, a dodatkowe monitorowanie tych pacjentów zaleca się na początku leczenia.

Jednoczesne stosowanie ORKAMBI z substratami CYP3A lub wrażliwych podłożach CYP3A o wąskim indeksie terapeutycznym nie jest zalecane jako ORKAMBI może ograniczać ich skuteczność.

ORKAMBI może znacząco zmniejszać ekspozycję hormonalnej antykoncepcji, zmniejszając ich skuteczność i zwiększenie częstości występowania niepożądanych związanych miesiączki reakcji. Hormonalne środki antykoncepcyjne, w tym doustne, iniekcji, przezskórnie i implantacji nie powinny być traktowane jako skutecznej metody antykoncepcji podczas jednoczesnego stosowania z ORKAMBI.

Jednoczesne stosowanie z silnymi induktorami CYP3A (np ryfampicyna, ryfabutyna, fenobarbital, karbamazepina, fenytoina, ziele dziurawca) nie jest zalecane, ponieważ może to zmniejszyć skuteczność terapeutyczną ORKAMBI.

ORKAMBI ma potencjalny wpływ na inne leki. Aby uzyskać dodatkowe informacje dotyczące interakcji z innymi lekami, zobacz pełną informacją o leku.

Nieprawidłowości soczewki oka (zaćma) odnotowano u dzieci leczonych ivacaftor, składnik ORKAMBI. Baseline i następcze badania okulistyczne są zalecane u dzieci rozpoczynających leczenie ORKAMBI.

Ciężkie działania niepożądane, które występowały częściej u pacjentów leczonych ORKAMBI obejmowały zapalenie płuc, krew w plwocinie, kaszel, wzrost poziomu enzymów mięśniowych oraz aktywności enzymów wątrobowych. Najczęstsze działania niepożądane związane ze ORKAMBI obejmują duszność, ból gardła, nudności, biegunka, zakażenia górnych dróg oddechowych, zmęczenie, ucisk w klatce piersiowej, zwiększenie aktywności kinazy kreatyniny we krwi, wysypkę, wzdęcia, katar i grypę.

Proszę zobaczyć pełnymi informacjami na ORKAMBI dostępnej w www.ORKAMBI.com .

Globalne Zgłoszenia regulacyjne dla ORKAMBI

Poza USA, Vertex złożył ORKAMBI usankcjonowania prawnego w Unia Europejska, Australia i Kanada, Decyzja Europejska Agencja Leków (EMA) przewiduje się na koniec 2015 roku recenzje Zdrowie Kanada i Australii Therapeutic Goods Administration (TGA) są w trakcie realizacji.

Inwestor Telekonferencja

Vertex odbędzie się telekonferencja na inwestorów i webcast Czwartek, 02 lipca, W 14:15 ET, Aby posłuchać na żywo rozmowy na telefon (866) 501-1537 (Stany Zjednoczone i Kanada) Lub (720) 545-0001 (International). Numer ID konferencyjna na rozmowy na żywo i odtwarzania jest 76077705. Ponadto, połączenie konferencyjne będzie transmitowane na żywo, oraz link do transmisji internetowej można uzyskać za pośrednictwem strony internetowej Vertex pod adresem www.vrtx.com w sekcji „Investors” pod Strona „Wydarzenia i Prezentacje”.

Połączenie będzie dostępny do odsłuchania przez telefon i webcast. Numer telefonu w replayStany Zjednoczone i Kanadajest (855) 859-2056. Powtórka jest międzynarodowy numer (404) 537-3406. Archiwum webcast będzie dostępny na www.vrtx.com .

O Mukowiscydozy

Mukowiscydoza jest rzadkie, zagrażające życiu choroby genetyczne występujące u około 75.000 ludzi w Ameryce Północnej, Europie i Australii.

CF jest spowodowane wadliwym lub brakującego białka CFTR skutkiem mutacji w  CFTR  genu. Dzieci muszą dziedziczyć dwie wadliwe  CFTR  genów – po jednym od każdego z rodziców – mieć CF. Istnieje około 2000 znane mutacje  CFTR  genu. Niektóre z tych mutacji, które mogą być określone przez test genetyczny, prowadzą do CF. tworzenia wadliwych lub zbyt mało białka CFTR na powierzchni komórek. Uszkodzonej lub brakujące białka powoduje CFTR w konsekwencji słaby przepływ soli i wody do lub z komórki w wielu narządach, takich jak płuca. Prowadzi to do tworzenie się wyjątkowo grube, lepkiego śluzu, który może powodować infekcje płuc i przewlekłe postępujące uszkodzenie płuc u wielu pacjentów, u których w końcu prowadzi do śmierci. Mediana przeżycia przewidzieć wiek dla osoby o CF ma 41 lata, a średni wiek śmierci wynosi 27 lata.

Historia współpracy z Fundacja Mukowiscydozy Therapeutics, Inc. (CFFT)

Vertex zainicjowany programu badawczego CF w 1998 roku w ramach współpracy z CFFT, non-profit odkrycia leku i partner rozwoju Fundacja Mukowiscydozy,Oba nasze zatwierdzonych leków CF zostały odkryte przez Vertex w ramach tej współpracy.

O Vertex

Vertex jest globalną firmą biotechnologiczną, która ma na celu odkrywanie, rozwój i komercjalizację innowacyjnych leków, więc ludzie z poważnych chorób może prowadzić lepsze życie. Oprócz naszych programów rozwoju klinicznych ukierunkowanych na mukowiscydozę, Vertex posiada ponad tuzin istniejące programy badawcze mające na celu innych poważnych i zagrażających życiu chorób.

Założona w 1989 roku w Cambridge, Mass., Dziś ma Vertex witryn badawczo-rozwojowe oraz biura handlowe w Stanach Zjednoczonych, Europie, Kanadzie,Australia, Przez pięć lat z rzędu,  Nauka  magazyn o nazwie Vertex jeden z najważniejszych pracodawców w dziedzinie nauk przyrodniczych. Aby uzyskać dodatkowe informacje i pobrać najnowsze aktualizacje z firmy, prosimy odwiedzić  www.vrtx.com.

Uwaga specjalna Odnośnie wypowiedzi prognozujące

Niniejsza informacja prasowa zawiera wypowiedzi prognozujące, w rozumieniu ustawy o reformie rozstrzygania sporów dotyczących prywatnych papierów wartościowych z 1995 roku, z późniejszymi zmianami, w tym oświadczeń Dr Leiden w trzecim akapicie niniejszego komunikatu prasowego i sprawozdań dotyczących: (i) terminu dostępności ORKAMBI wysyłki do specjalistycznych w aptekach Stany Zjednoczone; (Ii) zobowiązania do Vertex kontynuuje znaczące inwestycje w programy badawcze i rozwojowe w mukowiscydozę; oraz (iii) przewidywany termin zakończenia opinii prawnych na rynkach międzynarodowych.Choć firma wierzy stwierdzeń dotyczących przyszłości zawartych w niniejszej informacji prasowej są dokładne, istnieje szereg czynników, które mogą spowodować, że rzeczywiste zdarzenia lub wyniki będą się znacznie różnić od tych wskazanych przez takich stwierdzeniach dotyczących przyszłości. Te czynniki ryzyka i niepewności obejmują, między innymi, ryzyko związane z komercjalizacją ORKAMBI wStany Zjednoczone, Uzyskania zgody i komercjalizacji ORKAMBI na rynkach międzynarodowych, rozwój dodatkowych leków w leczeniu mukowiscydozy i innych rodzajów ryzyka wymienionych poniżej czynników ryzyka w sprawozdaniu rocznym Vertex i raportów kwartalnych przekazanym Komisja Papierów Wartościowych i Giełdi dostępne na stronie internetowej pod adresem Vertex www.vrtx.com . Vertex nie ponosi żadnych zobowiązań uaktualniania informacji zawartych w niniejszej informacji prasowej, jak się nowe informacje.

(VRTX-GEN)

© 2015 Vertex Pharmaceuticals Incorporated I VRX-US-02-01002 I 07/2015

Vertex Pharmaceuticals Incorporated
Inwestorzy:
Michael Partridge, 617-341-6108
lub
Eric Rojas, 617-961-7205
lub
Kelly Lewis, 617-961-7530
lub Mediów: mediainfo@vrtx.com US: 617-341-6992

Europa & Australia: +41 22 593 6066

Źródło: Vertex Pharmaceuticals Incorporated

Aktualności Zapewnione przez Acquire mediówTeks oryginalny


July 2, 2015

FDA Approves ORKAMBI™ (lumacaftor/ivacaftor) – the First Medicine to Treat the Underlying Cause of Cystic Fibrosis for People Ages 12 and Older with Two Copies of the F508del Mutation

-Approximately 8,500 people in the U.S. are ages 12 and older and have two copies of the F508del mutation, the most common genetic form of the disease-

BOSTON–(BUSINESS WIRE)– Vertex Pharmaceuticals Incorporated (Nasdaq: VRTX) today announced that the U.S. Food and Drug Administration (FDA) approved ORKAMBI™ (lumacaftor/ivacaftor), the first medicine to treat the underlying cause of cystic fibrosis (CF) in people ages 12 and older with two copies of the F508del mutation. It is only indicated for these Ashampoo_Snap_2014.10.13_08h27m23s_001_patients, who can be identified with a genetic test.

Cystic fibrosis is a rare, life-threatening genetic disease. People with two copies of the F508del mutation represent the largest group of people with CF. Of the 30,000 people in the United States with CF, approximately 8,500 ages 12 and older have two copies of the F508del mutation. ORKAMBI will be available for shipment to specialty pharmacies in the United States within days.

„Today is a remarkable day for science, medicine and the CF community,” said Jeffrey Leiden, M.D., Ph.D., Vertex’s Chairman, President and Chief Executive Officer. „More than 15 years ago, our scientists set out to discover and develop medicines to treat the underlying cause of cystic fibrosis. Today, the approval of ORKAMBI represents a fundamental change in the treatment of the most common form of CF, marking significant progress for us and for the entire CF community. While we celebrate this important step forward, we also recognize that two out of three patients in the U.S. still do not have a medicine to treat the underlying cause of their disease. We share their urgency and are committed to continuing our significant investment in research and development to discover new medicines for them and to improve upon what we offer patients today.”

Vertex will host an investor conference call on Thursday, July 2, at 2:15 p.m. ET. to provide more information on the approval of ORKAMBI.

The approval of ORKAMBI was based on data from two Phase 3 studies (TRAFFIC and TRANSPORT) that enrolled more than 1,100 people with CF ages 12 and older with two copies of the F508del mutation. Patients treated with ORKAMBI experienced statistically significant improvements in lung function. Patients also experienced reductions in pulmonary exacerbations and improvements in body mass index (BMI). The most common adverse events included shortness of breath and/or chest tightness, upper respiratory tract infection (common cold) and gastrointestinal symptoms (including nausea, diarrhea, or gas).

Vertex continues to invest in CF research and development with the goal of treating the vast majority of people with the disease and enhancing the benefit for those we treat. Multiple Phase 2 and Phase 3 clinical studies are in progress and Vertex has an ongoing research program focused on discovering new CF medicines.

„In 1998, Vertex and the CF Foundation embarked on a scientific challenge that many believed would be impossible – to discover medicines that treat the cause of CF,” said Robert J. Beall, Ph.D., President and CEO of the Cystic Fibrosis Foundation. „Today’s approval is a milestone for the CF community. We congratulate Vertex for their success in developing new CF medicines and are pleased with their continuing commitment to help all eligible patients get access to these medicines.”

Helping Patients Access ORKAMBI

The people who work at Vertex understand that medicines can only help patients who can get them. The Vertex Guidance & Patient Support (Vertex GPS™) program provides a dedicated team of Vertex employees who help eligible patients who have been prescribed our medicines within their labeled indications understand their insurance benefits and the resources that are available to help them.

Vertex also offers a co-pay assistance program for patients with commercial insurance coverage and a free medicine program for qualifying patients who are uninsured and who meet certain income and other eligibility criteria. More information is available by visiting www.VertexGPS.com or by calling 1-877-752-5933.

About CF and ORKAMBI

Cystic fibrosis is a rare genetic disease that is caused by defective or missing cystic fibrosis transmembrane conductance regulatory (CFTR) proteins resulting from mutations in the CFTR gene. The defective or missing proteins result in poor flow of salt and water into or out of the cell in a number of organs, including the lungs. In people with two copies of the F508del mutation, the CFTR protein is not processed and trafficked normally within the cell, resulting in little to no CFTR protein at the cell surface. Patients with two copies of the F508del mutation are easily identified by a simple genetic test.

ORKAMBI is a combination of lumacaftor, which is designed to increase the amount of mature protein at the cell surface by targeting the processing and trafficking defect of the F508del CFTR protein, and ivacaftor, which is designed to enhance the function of the CFTR protein once it reaches the cell surface. ORKAMBI is taken every 12 hours – once in the morning and once in the evening.

INDICATION AND IMPORTANT SAFETY INFORMATION FOR ORKAMBI™ (lumacaftor/ivacaftor) TABLETS

ORKAMBI is a combination of lumacaftor and ivacaftor indicated for the treatment of cystic fibrosis (CF) in patients age 12 years and older who are homozygous for the F508del mutation in the CFTR gene. The efficacy and safety of ORKAMBI have not been established in patients with CF other than those homozygous for the F508del mutation.

Worsening of liver function, including hepatic encephalopathy, in patients with advanced liver disease has been reported in some patients with CF while receiving ORKAMBI. ORKAMBI should be used with caution in patients with advanced liver disease and only if the benefits are expected to outweigh the risks. If ORKAMBI is used in these patients, the patients should be closely monitored and the dose reduced.

Serious adverse reactions related to elevated transaminases have been reported in patients with CF receiving ORKAMBI and, in some instances, associated with concomitant elevations in total serum bilirubin. It is recommended that ALT, AST, and bilirubin be assessed prior to initiating ORKAMBI, every 3 months during the first year of treatment, and annually thereafter. For patients with a history of ALT, AST, or bilirubin elevations, more frequent monitoring should be considered. Patients who develop increased ALT, AST, or bilirubin should be closely monitored until the abnormalities resolve. Dosing should be interrupted in patients with ALT or AST greater than 5x upper limit of normal (ULN) when not associated with elevated bilirubin. Dosing should also be interrupted in patients with ALT or AST elevations greater than 3x ULN when associated with bilirubin elevations greater than 2x ULN. Following resolution of transaminase elevations, consider the benefits and risks of resuming dosing.

Respiratory events (e.g., chest discomfort, shortness of breath, and chest tightness) were observed more commonly in patients during initiation of ORKAMBI compared to those who received placebo. Clinical experience in patients with percent predicted FEV1 < 40 is limited, and additional monitoring of these patients is recommended during initiation of therapy.

Co-administration of ORKAMBI with sensitive CYP3A substrates or CYP3A substrates with a narrow therapeutic index is not recommended as ORKAMBI may reduce their effectiveness.

ORKAMBI may substantially decrease hormonal contraceptive exposure, reducing their effectiveness and increasing the incidence of menstruation-associated adverse reactions. Hormonal contraceptives, including oral, injectable, transdermal, and implantable, should not be relied upon as an effective method of contraception when co-administered with ORKAMBI.

Co-administration with strong CYP3A inducers (e.g. rifampin, rifabutin, phenobarbital, carbamazepine, phenytoin and St. John’s wort) is not recommended as they may reduce the therapeutic effectiveness of ORKAMBI.

ORKAMBI has the potential to affect other drugs. For additional information regarding drug interactions, see full Prescribing Information.

Abnormalities of the eye lens (cataracts) have been reported in pediatric patients treated with ivacaftor, a component of ORKAMBI. Baseline and follow-up ophthalmological examinations are recommended in pediatric patients initiating treatment with ORKAMBI.

Serious adverse reactions that occurred more frequently in patients treated with ORKAMBI included pneumonia, blood in sputum, cough, increased muscle enzyme levels, and liver enzyme elevations. The most common adverse reactions associated with ORKAMBI include shortness of breath, sore throat, nausea, diarrhea, upper respiratory tract infection, fatigue, chest tightness, increased blood creatinine phosphokinase, rash, flatulence, runny nose, and influenza.

Please see full prescribing information for ORKAMBI available at www.ORKAMBI.com.

Global Regulatory Submissions for ORKAMBI

Outside of the U.S., Vertex has submitted ORKAMBI for regulatory approval in the European Union, Australia and Canada. A decision by the European Medicines Agency (EMA) is anticipated by the end of 2015. Reviews by Health Canada and Australia’s Therapeutic Goods Administration (TGA) are also ongoing.

Investor Conference Call

Vertex will host an investor conference call and webcast on Thursday, July 2, at 2:15 p.m. ET. To listen to the live call on the telephone dial (866) 501-1537 (United States and Canada) or (720) 545-0001 (International). The conference ID number for the live call and replay is 76077705. In addition, the conference call will be webcast live, and a link to the webcast may be accessed through Vertex’s website at www.vrtx.com in the „Investors” section under the „Events & Presentations” page.

The call will be available for replay via telephone and webcast. The replay phone number in the United States and Canada is (855) 859-2056. The international replay number is (404) 537-3406. The archived webcast will be available at www.vrtx.com.

About Cystic Fibrosis

Cystic fibrosis is a rare, life-threatening genetic disease affecting approximately 75,000 people in North America, Europe and Australia.

CF is caused by a defective or missing CFTR protein resulting from mutations in the CFTR gene. Children must inherit two defective CFTR genes — one from each parent — to have CF. There are approximately 2,000 known mutations in the CFTR gene. Some of these mutations, which can be determined by a genetic test, lead to CF by creating defective or too few CFTR proteins at the cell surface. The defective or missing CFTR protein results in poor flow of salt and water into or out of the cell in a number of organs, including the lungs. This leads to the buildup of abnormally thick, sticky mucus that can cause chronic lung infections and progressive lung damage in many patients that eventually leads to death. The median predicted age of survival for a person with CF is 41 years, but the median age of death is 27 years.

Collaborative History with Cystic Fibrosis Foundation Therapeutics, Inc. (CFFT)

Vertex initiated its CF research program in 1998 as part of a collaboration with CFFT, the nonprofit drug discovery and development affiliate of the Cystic Fibrosis Foundation. Both of our approved CF medicines were discovered by Vertex as part of this collaboration.

About Vertex

Vertex is a global biotechnology company that aims to discover, develop and commercialize innovative medicines so people with serious diseases can lead better lives. In addition to our clinical development programs focused on cystic fibrosis, Vertex has more than a dozen ongoing research programs aimed at other serious and life-threatening diseases.

Founded in 1989 in Cambridge, Mass., Vertex today has research and development sites and commercial offices in the United States, Europe, Canada andAustralia. For five years in a row, Science magazine has named Vertex one of its Top Employers in the life sciences. For additional information and the latest updates from the company, please visit www.vrtx.com.

Special Note Regarding Forward-looking Statements

This press release contains forward-looking statements, as defined in the Private Securities Litigation Reform Act of 1995, as amended, including the statements by Dr. Leiden in the third paragraph of this press release and statements regarding (i) the timing of the availability of ORKAMBI for shipment to specialty pharmacies in the United States; (ii) Vertex’s commitment to continuing its significant investment in research and development programs in cystic fibrosis; and (iii) the anticipated timing of the completion of regulatory reviews in international markets. While the company believes the forward-looking statements contained in this press release are accurate, there are a number of factors that could cause actual events or results to differ materially from those indicated by such forward-looking statements. Those risks and uncertainties include, among other things, risks related to commercializing ORKAMBI in the United States, obtaining approval and commercializing ORKAMBI in international markets, developing additional medicines to treat cystic fibrosis and the other risks listed under Risk Factors in Vertex’s annual report and quarterly reports filed with the Securities and Exchange Commission and available through Vertex’s website at www.vrtx.com. Vertex disclaims any obligation to update the information contained in this press release as new information becomes available.

(VRTX-GEN)

© 2015 Vertex Pharmaceuticals Incorporated I VRX-US-02-01002 I 07/2015

Vertex Pharmaceuticals IncorporatedAshampoo_Snap_2014.10.13_08h27m23s_001_
Investors:
Michael Partridge, 617-341-6108
or
Eric Rojas, 617-961-7205
or
Kelly Lewis, 617-961-7530
or
Media: mediainfo@vrtx.com
US: 617-341-6992
Europe & Australia: +41 22 593 6066

Source: Vertex Pharmaceuticals Incorporated

News Provided by Acquire Media


[wysija_form id=”1″]


[ hana-code-insert ] ''test’' is not found

view more articles

About Article Author

write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Other data you enter will not be shared with any third party.
All * fields are required.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.