Centrum Nauki „EXPERYMENT” w Gdyni

Centrum Nauki „EXPERYMENT” w Gdyni
24 sierpnia 07:52 2015 Print This Article

EXPER.GDYNIA142

Obiecałem kilka dni temu, że przedstawię „fotoreportaż” z naszego rodzinnego pobytu w Centrum Nauki „EXPERYMENT” w Gdyni z dnia 15 sierpnia 2015 rok.
Tak się składa, że w dniu dzisiejszym przynajmniej na tę porę nie mamy w planie żadnego wyjazdu czy wizyty w gabinetach lekarskich stąd więcej czasu oraz komfortu psychicznego by zająć się tym lżejszym, choć bardzo ważnym dla nas wszystkich tematem.

By nie przedłużać i nie zanudzać Was powiem tylko, że wizyta ta to efekt urodzinowego prezentu, którym został obdarowany Mateuszek w dniu 22 maja z terminem wykorzystania do 19 sierpnia 2015 roku. Muszę z przyjemnością dodać, że wejściówki były cztery, także „starszyzna” też mogła z prezentu skorzystać za co jeszcze raz pragniemy wszyscy bardzo podziękować.
Przyznam szczerze, że mało brakowało a osobiście zrezygnowałaby z wyjazdu. Pamiętając jeszcze ostatni „wypad” do ZOO kiedy to pierwszy raz w życiu nie zdołałem przejść całej trasy zwiedzania z powodu moich dolegliwości związanych z chorobą kości i kręgosłupa. Nie chciałem i tym razem zepsuć Mateuszkowi i najbliższym radości ze zwiedzania i wspaniałej zabawy.
Ktoś jednak musiał udokumentować wyjazd 🙂 wiec zaryzykowałem i nie żałuję. Z kręgosłupem nie było tak źle a zabawa jak się przekonacie po obejrzeniu mnóstwa zdjęć i kilku filmików była wspaniała.
Uwaga:

Nie wyrażamy zgody na kopiowanie, pobieranie, rozprowadzanie, umieszczanie zdjęć na innych stronach czy portalach społecznościowych, wykorzystywanie ich w jakikolwiek sposób bez wyraźniej zgody właściciela, administratora strony:

www.mati-szostak.pl

Marek Szostak.
mareckimen@gmail.com
Cztery krótkie filmiki, które mam nadzieję odzwierciedlają wspaniałą zabawę a o to przecież między innymi chodziło?


film 3


film 1


film 2


film 4


Pozdrawiam serdecznie i jak zwykle pragnę podziękować tym wszystkim, których interesuje jeszcze stan zdrowia i walka o życie mojego wnuczka z potworną mukowiscydozą.
Dziękuję za wpłaty na: https://pomagam.pl/mateusz
czyli  na zorganizowaną przeze mnie zbiórkę by pomoc Mateuszowi i nam jego najbliższym w tej nierównej walce z nieuleczalną chorobą.
Nie da się ukryć i nie mam zamiaru tego czynić ale prawda jest taka, że im Mateuszek starszy tym jeszcze trudniej ( oczywiście od lat się tego spodziewaliśmy) walczyć mukowiscydozą. Tylko w tym roku z miesiąca na miesiąc okazuje się, że środki na leczenie i rehabilitację wzrastają w zastraszającym tempie. Prawdę mówiąc nie mam pojęcia jak dalej się to wszystko potoczy ale już wiemy, że będzie nam nieprawdopodobnie trudno o ile się w ogóle okaże to możliwe by utrzymać dotychczasowy poziom leczenia Mateusza?
Cóż, tak jak wiele rodzin nam podobnych walczących z chorobą dziecka musimy żyć z dnia na dzień i liczyć, że uda nam się przetrwać do czasu (w co nadal mocno wierzymy) wynalezienia leku, który przynajmniej przedłuży( który raz już o tym wspominam?) w znacznym stopniu życie mojego wnuczka?

Pozdrawiam serdecznie

Marek, dziadek Mateusza.

Mateuszek na Facebook
[wysija_form id=”1″]

  Categories:
view more articles

About Article Author

write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Other data you enter will not be shared with any third party.
All * fields are required.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.