Z naszego doświadczenia

Z naszego doświadczenia
31 sierpnia 06:53 2015 Print This Article

Tyle już o tym problemie napisałem na stronie mojego wnuczka. Co do znaczy mieć talent i „przebicie”? Nasze doświadczenia ze współpracy z Fundacją Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”
Kilka słów komentarza do artykułu…

mis„Warszawa, Fundacja „Zdążyć z pomocą”

Sprawa wydawała by się bardzo prosta.
Podopieczny fundacji potrzebuje środków ze swojego subkonta, bo powiedzmy musi bardzo pilne zakupić drogi lek, na który oczywiście nie ma pieniędzy ok, idźmy dalej.

1. By otrzymać odpowiednią kwotę ze swojego podkreślam, imiennego subkonta przy fundacji, musi dostarczyć fakturę potwierdzającą zakup tego wspomnianego leku ( sprawa oczywista, należy się rozliczyć co do grosza, to nie podlega dyskusji) i teraz.

2. Skoro nie ma pieniędzy by ten lek kupić to jak ma przedstawić fakturę zakupu i dostarczyć fundacji by ta z kolei zwróciła mu wydaną na ten cel kwotę, której on przecież nie ma by zakupić ten już wspomniany lek?
Skomplikowane? Nie moi drodzy, może się na pierwszy rzut oka tak wydawać?

Teraz ktoś zaraz powie, że do końca tak nie jest, bo?

3. Są firmy czy instytucje, które przecież bezpośrednio przesyłają fakturę do fundacji i kiedy ona, ta fundacja zapłaci, wydają, przesyłają, dostarczają wspomniany, pilnie potrzebny lek. Tak, to się czasami zdarza choć wiele podmiotów nie chce w ten sposób załatwić sprawy ale załóżmy dalej, że tak się stało?

4. Zakupiliśmy towar, fundacja od od firmy otrzymała fakturę i co teraz? Pamiętamy, że my przecież potrzebujemy ten lek bardzo pilnie.
Oświadczam z własnego doświadczenia, że teraz firma ta będzie czekać na zapłacenie faktury przez fundację od 2 do 3 miesięcy a powtarzam już do znudzenia, że sprawa jest bardzo pilna a towar otrzymamy jak tylko fundacja zapłaci za wystawioną fakturę, czyli za 2-3 miesiące?

Teraz znowu ktoś może powiedzieć, że:

5.Przecież można pożyczyć gdzieś te pieniądze i oddać jak fundacja zwróci, bo takie też miałem na stronie komentarze.

Tak jest to jakieś wyjście jak ktoś ma kogoś, kto mu pożyczy gotówkę i do tego jeszcze cierpliwie poczeka te 2-3 miesiące? Jeżeli znacie kogoś takiego bardzo chętnie i my go poznamy?

Podam przykład z naszego podwórka. Raz do roku musimy zakupić części zamienne do jednego tylko inhalatora, nebulizatory, membrany itp. Staramy się to robić zaraz po informacji o ewentualnych wpływach na subkonto mojego wnuczka w fundacji z tytułu zbiórki 1% podatku oferowanego właśnie na jego subkonto.
Cena tych części to około 3000 zł.

Czy jest ktoś kto nam pożyczy taką kwotę i będzie na nią czekał do czasu zwrotu przez fundację? Czy łatwo znaleźć Firmę która wyda nam towar a na zapłatę poczeka ten wspominany wyżej okres?
Odpowiedzcie sobie moi drodzy sami na to pytanie.

Tak, pomijając już sprawy wspomniane w artykule, wygląda z naszego doświadczenia współpraca z opisywaną fundacją.

Fundacja na nasze pytania, dlaczego tak jest, dlaczego tak długo trzeba czekać na pieniądze darowane przecież nie z konta samej fundację tylko z osobistego subkonta dziecka, którymi oni tylko zarządzają?
Odpowiedź standardowa, sucha, typowo urzędnicza. Bo jest kolejka, bo mamy przecież kilkanaście już tysięcy podopiecznych itp. Pisać dalej?
Tylu podopiecznych to proszę sobie tylko wyobrazić jakimi kwotami oni obracają?

Na koniec jeszcze tylko jeden przykład z naszej współpracy z fundacją.

Skończyły się pieniążki darowane przez ludzi na subkoncie Mateuszka, pamiętam sytuację kiedy to nie mieliśmy 120 zł na zakup nebulizatora do inhalacji.
Postanowiliśmy pierwszy i jak się okazało ostatni raz poprosić, zapytać czy fundacja w tym przypadku nie zrefundowałaby tego zakupu z własnych środków.
Odpowiedź był szybka i zwięzła.
– przepraszamy ale już nie mamy środków na tego typu cel i tyle w tym temacie.

Do dnia dzisiejszego Mateuszek na swoim subkoncie ma około 600 zł i nie bardzo jest jak je wykorzystać a dlaczego na pewno się domyślacie? Kto nie wiem, proszę wrócić do początku mojego dzisiejszego wpisu.

Miłego dnia.

Marek, dziadek Mateo[wysija_form id=”1″]  Categories:
view more articles

About Article Author

write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Other data you enter will not be shared with any third party.
All * fields are required.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.