Mukowiscydoza – Bezpłatna infolinia PTWM 800 111 169

Mukowiscydoza – Bezpłatna infolinia PTWM 800 111 169
25 września 04:52 2015 Print This Article

Mukowiscydoza – Bezpłatna infolinia PTWM 800 111 169

Polskie Towarzystow Walki z Mukowscydozą otworzyło specjalną bezpłatną infolinię dla chorych na mukowiscydozę oraz ich rodzin. Towarzystwo zaprasza do korzystania z bezpłatnej infolinii PTWM 800 111 169, poprzez którą można skonsultować się ze specjalistami z różnych dziedzin zgodnie z podanym harmonogramem.

Poniedziałek 15-17.00 – dyżur prawnika – mecenas Aneta Knurowska – odpowiada na wszelkie pytania natury prawnej, między innymi: jak uzyskać orzeczenie o niepełnosprawności? Co zrobić gdy orzeczenie jest niekorzystne? Jak się odwołać od orzeczenia? Jak uzyskać rentę? Jakie są rodzaje rent? Czy mogę pracować gdy mam rentę? Jakie mam prawa w miejscu pracy? Jakie prawa przysługują dziecku w szkole? Jakie prawa i procedury obowiązują podczas rozwodu i ustalania alimentów oraz wiele innych.

Wtorek 16-18.00  – dyżur pielęgniarki epidemiologicznej – mgr Bożena Pustułka – wyjaśnia jak unikać zakażeń płuc, jak prawidłowo dezynfekować sprzęt, jakie są zasady bezpieczeństwa w domu i w szpitalu itp.

Wtorek 18-21.00  – dyżur fizjoterapeuty – mgr fizjoterapii Artur Leżański – odpowiada na pytania dotyczące fizjoterapii, odpowiedniego doboru i stosowania sprzętu do fizjoterapii, postępowania w powikłaniach i itp.

Środa 15-17.00 – dyżur dietetyka – mgr  Monika Mastalska – odpowiada na pytania dotyczące prawidłowych nawyków żywieniowych u chorych na mukowiscydozę, poprawy stanu odżywienia, gastrostomii i itp.

źródło: Polskie Towarzystwo Walki z Mukowscydozą


[wysija_form id=”1″]

  Categories:
view more articles

About Article Author

write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Other data you enter will not be shared with any third party.
All * fields are required.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.