Depresja i CF (Mukowiscydoza)

Depresja i CF (Mukowiscydoza)
30 września 05:13 2015 Print This Article

Osoby z chorobami przewlekłymi, takimi jak CF, są narażone na większe ryzyko rozwoju depresji klinicznej. Gdy nieleczona depresja może zaburzać zdolność do efektywnego zarządzania swoją CF i snap_001 lepszą jakość życia.
( tłumaczenie na język polski – translator Google)
Wiele aspektów życia z CF i efektów, jakie powoduje w życiu może bardzo martwić. Te uczucia mogą przyjść i odejść, jak postępować z chorobą lub jakie są Wasze doświadczenia jako opiekunów i oczywiście na przykładzie Waszego dziecka? 

snap_002Depresji są różne. W przeciwieństwie do zwykłych smutek, depresja kliniczny może trwać przez dłuższy czas – tygodni, miesięcy lub lat, – jeśli nie leczony. Ludzie, którzy mają depresję mogą mieć inne okresy, w których czują się beznadziejna i tracą zainteresowanie rzeczy, które normalnie korzystać.

Naukowcy odkryli, że osoby z CF i rodziców, którzy dbają o dzieci z mukowiscydozą są bardziej narażone na depresję niż osób w populacji ogólnej. 1

Nieleczona depresja może mieć wpływ zarówno na zdrowie fizyczne i emocjonalne oraz zaburzać zdolność, aby zadbać o siebie lub swojego dziecka.

Ludzie z nieleczonej depresji:

 • Są mniej skłonni do zarządzania ich planów leczenia.
 • Mają zwykle gorsze funkcjonowanie płuc.
 • Mają niższy indeks masy ciała (BMI).
 • Doświadcz więcej hospitalizacji.
 • Często mają wyższe koszty opieki zdrowotnej.
 • Doświadczenie niższą jakość życia.

Objawy

Wiedząc, jeśli Ty lub Twoje dziecko jest klinicznie depresji może być trudne. Niektóre objawy depresji, takie jak zmęczenie lub utrata masy ciała, również mogą być objawy CF.

„Trudno wiedzieć, czy jesteś w depresji, ponieważ z CF, możesz czuć się zmęczona i brzydko tak. Wystarczy, że [co czujesz] jest częścią.
„-Rich DeNagel, 47

Może Ty lub Twoje dziecko cierpi na depresję, jeżeli pięć lub więcej z następujących objawów doświadczenie na dwa tygodnie lub więcej:snap_001

 • Smutek.
 • Utrata energii.
 • Poczucie beznadziejności i bezwartościowości.
 • Utrata przyjemności w rzeczach Ty lub Twoje dziecko kiedyś lubił.
 • Problemy z koncentracją.
 • Niekontrolowany płacz.
 • Problemy podejmowania decyzji.
 • Drażliwość.
 • Spanie więcej niż zwykle.
 • Problemy z zasypianiem lub utrzymaniem ciągłości snu.
 • Niewyjaśnione bóle.
 • Bóle brzucha lub inne problemy trawienne.
 • Utrata zainteresowania seksem.
 • Problemy seksualne.
 • Bóle głowy.
 • Utrata apetytu i utraty masy ciała.
 • Przybranie na wadze.
 • Myśli samobójcze.
 • Próby samobójcze.

Jeśli rozważa samobójstwo, natychmiast zadzwoń:

 • 911.
 • 800-273-8255 (Narodowy Suicide Prevention Lifeline).

Jeśli uważasz, że kogoś znasz myśli o samookaleczeniu sam się, zadzwonić pod numer 911.

Nie czekaj z prośbą o pomoc

Próbując poczuć się lepiej na własną rękę lub opóźnianie profesjonalnej pomocy może dokonać rzeczy trudniejsze dla Ciebie i Twoich bliskich.

Istnieją skuteczne metody leczenia depresji, które mogą pomóc wrócić do życia, na który chcesz żyć, więc nie czekaj, aby poprosić o pomoc.

Jeśli uważasz, że Ty lub Twoje dziecko jest w depresji, porozmawiać z członkiem swojego zespołu opieki CF o tym. Depresja jest chorobą medycznych, które mogą poważnie wpłynąć na samopoczucie emocjonalne – i ogólny stan zdrowia – jeśli nie jest leczona depresja.

Możesz być w stanie zapobiec depresji rozmawiając z zespołu opieki o tym, jak się czujesz, zanim te uczucia w drogę z codziennej rutyny. Niech wiedzą, jeśli nie potrafi radzić sobie z nowym schemacie leczenia lub do czynienia ze zmianą zdrowie swoje lub swojego dziecka.

Wiele zespołów profilaktycznej opieki CF oferują wsparcie i pokazy, które pomogą ustalić, czy Ty lub Twoje dziecko jest w depresji i pomaga uzyskać leczenie. Leczenie zależy od tego jak łagodne lub ostre depresja jest i może obejmować uzyskanie pomocy od zdrowia psychicznego z doświadczeniem pomaga ludziom z depresją poprzez doradztwo, leków lub kombinacji obu.

„Wielu ludzi myśli, szukając opiekę psychiatryczną oznacza, że są słabi. To nie znaczy, że jesteś słaby. Oznacza to, że jesteś silny.Zajmuje silną osobę, aby uzyskać pomoc, dzięki czemu można lepiej.
„-Andy Lipman, 41

Co Zwiększa Moja ryzyka dla depresji?

Depresja jest chorobą złożoną i dokładna przyczyna nie jest znana. Mając CF lub opieki nad dzieckiem z CF, zwiększa ryzyko wystąpienia depresji. Ponadto, niektóre inne czynniki również mogą zwiększyć ryzyko depresji, w tym:

 • Przemoc fizyczna i emocjonalna.
 • Niektóre leki.
 • Historia rodzinna.
 • Osobisty konflikt lub argumenty.
 • Śmierć lub inny emocjonalne straty.
 • Istotne wydarzenia życiowe, a nawet pozytywne.
 • Inne kwestie osobiste.
 • Nadużywanie substancji. Prawie 30 procent osób z depresją nadużywanie alkoholu lub narkotyków.

Jeśli jesteś rodzicem nastolatka z CF i jesteś w depresji, dziecko jest prawie 2,5 razy bardziej narażone na depresję. Nastolatki i młodzi dorośli są bardziej narażone na depresję niż dzieci w wieku poniżej 12 i dorosłych w wieku powyżej 30. Kobiety są bardziej narażone na depresję niż mężczyźni. 2

Jak to jest depresja zidentyfikowany?snap_001

Nie zawsze wiem, co powoduje depresję, ale możemy traktować go skutecznie, jeśli objawy depresji są identyfikowane. Po udanym zabiegu, są inne umiejętności i nawyków, które można lub Twoje dziecko nauczyć, że może pomóc w zapobieganiu ponownemu występowaniu objawów.

Twój zespół opieki może zaoferować do ekranu Ty lub Twoje dziecko co roku podczas jednej z wizyt w centrum opieki CF. Ty i Twoje dziecko być poproszeni o wypełnienie krótkiej ankiecie, która powinna zająć kilka minut, aby zakończyć. Badanie może zapytać, czy jesteś doświadcza uczucia smutku i beznadziei, jak często czułem się je w ciągu ostatnich dwóch tygodni i jak trudno te uczucia zrobili to, aby wykonywać swoje zwykłe czynności, takich jak chodzenie do pracy i dbanie rzeczy w domu.

Ważne jest, aby być uczciwym, kiedy wypełnienie ankiety. Niektórzy ludzie uważają, że trudno przyznać, że są one walczą, bo to sprawia, że ​​czują się jak pozwolimy ich rodzin lub bliskich dół. Wręcz przeciwnie, z prośbą o pomoc jest pozytywnym krokiem w kierunku coraz lepiej. Depresja może być skutecznie leczone, ale tylko wtedy, gdy objawy są prawidłowo zidentyfikowane.

Jeśli wyniki badań sugerują, że może ty lub twoje dziecko depresję, zespół opieki CF może zalecić dalsze oceny w celu określenia, czy leczenie jest konieczne. Jeśli zespół nie obejmuje opieki zdrowia psychicznego specjalisty, może Ty lub Twoje dziecko należy skierować do specjalisty zdrowia psychicznego, który pracuje poza swoim centrum opieki i może ocenić swoje dziecko przed oferując odpowiednie leczenie. Dla rodziców, którzy mogą być doświadczają depresji, zespół opieki CF może skierować pacjenta do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, który może koordynować swoją opiekę.

Jak leczy się depresję?

Leczenie depresji, jest wysoce skuteczne i od 80 do 90 procent osób z depresją oraz odpowiedź na leczenie. leczenia zależy od łagodnego lub ciężka depresja jest i może obejmować poradnictwo, takie jak talk, terapii lekami lub obu.

Dyskusja Terapia

Terapia dyskusja polega spotkanie z pracowników służby zdrowia, który specjalizuje się w leczeniu depresji, opisuje swoje problemy i współpracuje z Państwem w celu opracowania rozwiązań. Popularne rodzaje terapii rozmów do leczenia depresji obejmują terapii poznawczo-behawioralnej (CBT) i terapii interpersonalnej (IPT).

CBT może pomóc zidentyfikować i zmienić nierealistyczne lub niezdrowych myśli, emocji i zachowań. Po identyfikacji niezdrowych myśli, emocji i zachowań, wyzwanie i zastąpić je bardziej skutecznymi myśli i zachowań. IPT mogą pomóc w identyfikacji problemów, które mogą być przyczyną problemów dla Ciebie, takich jak konflikty w relacji lub nierozwiązanych żalu.

Lekarstwa

Lek ten jest zwykle przepisywany przez psychiatrę, który jest doktorem medycyny ze specjalnym szkoleniu w identyfikacji i leczenia zaburzeń psychicznych. Leki mogą pomóc w przywróceniu równowagi substancji chemicznych w mózgu, które są nazywane neuroprzekaźników. Neurotransmitery, takie jak dopaminy i serotoniny są substancje chemiczne, które przekazują sygnały od komórek nerwowych. Gdy są one z równowagi, mogą mieć negatywny wpływ na nastrój.

Wspólna klasa leków przeciwdepresyjnych jest inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI). Prace SSRI, uniemożliwiając wchłanianie zwrotne serotoniny, która może złagodzić depresję.

Przeciwdepresyjne leki rozpocząć pracę w ciągu jednego do dwóch tygodni, ale może nie przeżyć swoje pełne skutki dla dwóch do trzech miesięcy. Jeśli nie zaczął czuć się lepiej po kilku tygodniach, należy powiadomić lekarza. On lub ona może dostosować dawkę leku lub zalecić różne leki, w celu zapewnienia najlepszego efektu.

Dla osób z ciężką depresją lub depresji, które nie poprawia albo leczenia talk lub leków, leczenie może być kombinacją tych dwóch.

Koordynacja opieki

Ponieważ leczenie mukowiscydozy jest złożony i obejmuje wiele leków i różne terapie, koordynacji między zespołu opieki CF i twojego psychiatry i / lub psychologa jest ważne, aby uniknąć skutków ubocznych lub niezamierzone interakcje leków. Koordynacja jest ważne także dla monitorowania objawów, dostosowując plan leczenia i zapewnienie uzupełniających pokazy.

Porozmawiaj ze swoim zespołem opieki i zdrowia psychicznego, jak umieścić je w kontakcie ze sobą, aby upewnić się, że masz prawo opieki.

Zakres ubezpieczenia

Ustawa o niedrogiej opieki rozszerzyła zasięg na warunkach, takich jak depresja, a większość dostawców ubezpieczeń obejmuje usługi prewencyjne, takie jak pokaz depresji. Większość dużych planów ubezpieczeń obejmuje pokazy depresji dla dorosłych i dzieci w wieku powyżej 12 lat.

Ubezpieczyciele często mają różne zasady dotyczące pokrycia w leczeniu problemów emocjonalnych, takich jak depresja. Niektóre obejmować ograniczoną liczbę wizyt terapeutycznych rozmawiać. Niektóre obejmują tylko leki. Sprawdź swoje materiały rekrutacyjne ubezpieczenia, lub skontaktować się z dostawcą, aby uzyskać informacje na temat ubezpieczenia leczenia depresji.

Można również skontaktować się z Fundacji Pomocy pacjenta CF w Centrum zasobów (PARC) na 888-315-4154 (od poniedziałku do piątku, 8:30 do 5:30 pm ET) lub e-mailem naparc@cff.org. PARC może pomóc ludziom z CF i ich rodzinom zrozumieć ich możliwości pokrycia i podłączyć je do odpowiednich zasobów.

Jak można Yourself Pomoc

Ponadto do opieki świadczonej przez specjalistę zdrowia psychicznego, można wykonać następujące czynności, aby pomóc sobie odzyskać od depresji i zapobiec jego powrocie:

 • Porozmawiaj z kimś, najlepiej osobiście. Wiele osób z depresją wycofać i izolują się od innych ludzi.
 • Spędzać czas z ludźmi, którzy podnoszą na duchu.
 • Unikaj alkoholu lub narkotyków.
 • Upewnij się, że robisz swoje zabiegi CF na co dzień.
 • Praktykuj dobre nawyki snu. Jak najlepiej, aby się wyspać. Idź spać i obudzić się na spójnym planem. Unikać pobytu w łóżku, kiedy nie śpi.snap_001
 • Wydostać się na zewnątrz lub w naturze przez 30 minut dziennie.
 • Czas na rzeczy, które lubią.
 • Wykonywać na co dzień.

Choć działania te nie są substytutem dla profesjonalnych opieki, mogą mieć rzeczywisty wpływ w nastroju.

TEKST W ORYGINALE: snap_001[wysija_form id=”1″]


view more articles

About Article Author

write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Other data you enter will not be shared with any third party.
All * fields are required.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.