„Pokonać niepokonaną”

„Pokonać niepokonaną”
23 października 06:36 2015 Print This Article

Część pewnie wie, że pisałem o infekcji naszej całej niewielkiej rodziny. Wszyscy już sobie z nią poradzili oprócz kogo? Czy muszę pytać? Oczywiście mojego wnusia. Nie jest co prawda najgorzej ale cały czas męczy go kaszel i katar też nie odpuszcza.
Dlatego tak często piszę o naszych obawach wtedy kiedy u Mateo pojawia się jakakolwiek infekcja. Można powiedzieć, że „trwa i trwa”
POMOC APEL1Wczoraj pogoda u nas była bardzo dobra i zdecydowaliśmy się na pierwszy długi spacer. Było jak zawsze super.
Po za tym Mateusz „uczy się pilnie przez całe ranki”.
Z kolejnej, nowej, czwartej już od zerówki Pani, Mateusz jest bardzo zadowolony. „Jest super” – mówi o niej. Mamy nadzieję, że pod koniec roku szkolnego powie to samo 🙂

Moi drodzy cały czas czekamy na informacje i decyzję leczącej Mateusza doktor z poradni Mukowiscydozy w Gdańsku o ewentualnym terminie corocznego bilansu zdrowia dziecka chorego na mukowiscydozę. Czas biegnie, od wielu lat bylibyśmy już dawno po badaniach, które jednak zawsze nas w pewnym sensie na jakiś czas uspokajały ponieważ były co tu dużo mówić bardzo dobre.
W tym roku w szpitalu „nowa miotła i tak pozamiatała”, że do tej pory Mateusz jest bez szczegółowych badań.
Z tego wynika, że nie odpuszczają a stanowisko „miotły” jest takie:
– połóżcie dziecko na oddział na 5 dni, my zarobimy i badania wykonamy a jak nie to się wal…e?

Na stronie szpitala jest cennik usług płatnych i założę się o wszystko, że dałoby się wykonać badania w ciągu jednego, dwóch dni oczywiście bez konieczności hospitalizowania, zwłaszcza jeżeli chodzi o dziecko chore na mukowiscydozę tak bardzo podatne na infekcje, które mogą zagrozić życiu.
Co mamy zrobić? Jeszcze poczekamy do zbliżającej się powoli kolejnej wizyty kontrolnej w Poradni Mukowiscydozy.
Jeżeli nadal nie będzie decyzji, przyznaję nie wiem, nie wiem co zrobimy?

Na koniec pragnę jak zawsze bardzo ale to bardzo podziękować wszystkim, którzy nie odpuszczają i systematycznie zaglądają na fanpage Mateusza na Facebooku oraz stronę internetową. Proszę mi wierzyć Wasza obecność daje nadzieje i siły do walki z jego chorobą.
Bez Was wszytko co staram się tak nieudolnie robić, nie miałoby najmniejszego sensu.
Dziękuję bardzo.
dziadek Mateusza

P.S. Kochani co prawda mukowiscydoza wywróciła życie Mateusza i naszej rodziny do góry nogami to oprócz codziennych inhalacji, drenaży, ćwiczeń, pochłaniania kolosalnej ilości leków
Mateuszek to cudowny, mam nadzieję szczęśliwy, pełen nadziei na szczęśliwe „pokonanie, niepokonanej choroby”
Dziękujemy Pedagogowi i Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 8 w Tczewie, której uczniem jest Mateusz za umieszczenie na ich stronie internetowej banerka z odnośnikiem do naszej strony.
Uwaga:

Nie wyrażamy zgody na kopiowanie, pobieranie, rozprowadzanie, umieszczanie zdjęć na innych stronach czy portalach społecznościowych, wykorzystywanie ich w jakikolwiek sposób bez wyraźniej zgody właściciela, administratora strony:

www.mati-szostak.pl

Marek Szostak.
mareckimen@gmail.com[ hana-code-insert ] ''test’' is not foundChcesz wiedzieć więcej na co dzieje się z Mateuszem w „świecie mukowiscydozy” zapisz się do naszego Newslettera

[wysija_form id=”1″]

  Categories:
view more articles

About Article Author

write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Other data you enter will not be shared with any third party.
All * fields are required.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.