Wizyty w poradniach specjalistycznych, czyli kolejny ciężki dzień.

Wizyty w poradniach specjalistycznych, czyli kolejny ciężki dzień.
03 grudnia 06:58 2015 Print This Article

Proszę pozwólcie, że skrócie o wczorajszych wizytach u specjalistów.

wizyta 041.Laryngolog Gdańsk ul. Wałowa.

– niestety nawrót polipa w nosie.
– wykonano Mateuszowi badanie słuchu, na szczęście w tym przypadku wynik idealny.
– otrzymał skierowanie na tomografię zatok.
– już jest, jeśli się nie mylę na 17 marca 2016 roku jesteśmy zarejestrowani
– zapisana porcja leków, o których nie będę pisał, bo nie jestem w stanie wszystkich zapamiętać.

Po wykonaniu wszystkich czynności w przychodni na ul. Wałowej, przemieściliśmy się do poradni mukowiscydozy przy szpitalu dziecięcym na Polanki, Gdańsk Oliwa. Niespodziewanie udało nam się u laryngologa załatwić wszystko bardzo szybko i sprawnie, co na warunki polskie nie jest czymś naturalnym i w poradni mukowiscydozy zjawiliśmy się 1,5 godziny przed czasem. Mimo wcześniejszych obietnic, że gdzieś nas wcisną między innymi pacjentami musieliśmy jednak swoje odczekać.

2. Wizyta w Poradni Mukowiscydozy.

wizyta 10– przed wejściem do gabinetu spirometria. Przekonani, że w związku z przewlekłym kaszlem Mateo nie da rady wykonać tego badania, okazało się, że nie tylko je wykonał, ale i wynik miał najlepszy ze wszystkich chorych na mukowiscydozę z tego dnia.

– ogólne, bardzo dokładne jak zawsze badania, które można wykonać w gabinecie wypadły zadowalająco. Osłuchowo czyściutki, wynik rtg płuc lepszy niż przy wcześniejszych innych badaniach. Pani doktor twierdzi, że główną przyczyną i powodem tego kaszlu są jednak zatoki i cały górny układ oddechowy.

– znowu nowe lekarstwa i zalecenia i tyle… Czy uda się w końcu powstrzymać kaszel, katar? Co dalej z polipem, czy znowu się wchłonie czy może jednak zabieg? Na te pytanie nikt nie zna odpowiedzi, niestety.

– pobrano wymaz z gardła, na wynik czekamy z niepokojem.

– o corocznym bilansie zdrowia dziecka chorego na mukowiscydozę Pani doktor nawet nie wspomniała. Jeszcze dwa lata temu gdybyśmy z jakiegoś powodu ich Mateuszkowi nie wykonali, doktor zmieszałaby nas z błotem za to, że nie dbamy od dziecko, wczoraj cisza i spokój. Pozostaje nam Bydgoszcz czy Rabka Zdrój, czyli średnio 200 lub 600 km?

Bardzo, bardzo wszyscy po zmęczeni z radością wracaliśmy do domu po prawie całym dniu przebywania w obiektach naszej ciągle nieprzystosowanej dla chorych ludzi służby zdrowia. Teraz wizyta 03pytanie, co dalej, czy uda im się zahamować niewątpliwy postęp choroby? Czy Mateuszek wróci do poprzedniej, niezłej formy z przed tegorocznej infekcji? Czy przestanie w końcu kaszleć itd.?

Moi drodzy, choć Mateusz nadal twierdzi, że nic mu nie jest, kaszel mu nie przeszkadza to widzę jak zmienił się w bardzo krótkim czasie. Widać po nim już zmęczenie chorobą. Z dziecka, które do tej pory było radosne i prawie zawsze uśmiechnięte, co pewnie widzieliście sami na wielu zdjęciach teraz ciężko o uśmiech na jego twarzy? Znam go bardzo dobrze i z bólem serca muszę stwierdzić, że okres, kiedy wydawało nam się, że jeszcze mamy trochę czasu za nim mukowiscydoza zaatakuje w sposób bezwzględny na naszych oczach kończy się, choć jeszcze mam odrobinę nadziei, że nie bezpowrotnie?

Wspominałem już, że marzy nam się trochę spokoju, odpoczynku od wszystkiego, co związane z lekarzami, chorobami, szpitalami, lekarstwami, aptekami, pieniędzmi i choć choroba Mateuszka to niestety nie jedyny poważny problem, z którym się w ostatnim czasie musimy mierzyć, to może jednak w tym okresie zbliżających się świąt uda nam się na chwilkę o tym wszystkim zapomnieć?

Pozdrawiam serdecznie

D.M.Chcesz wiedzieć więcej o moim wnuczku, jego walce z chorobą, chcesz być na bieżąco z informacjami o najnowszych sukcesach naukowców pracujących nad skutecznym lekiem na mukowiscydozę?
W końcu chcesz pomóc, wchodź systematycznie na stronę Mateuszka?
Każda Twoja wizyta to już ogromna pomoc.

Zapisz się do naszego newslettera i chociaż raz dziennie odwiedź stronę a pomożesz Mateuszkowi

[wysija_form id=”1″]

  Categories:
view more articles

About Article Author

write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Other data you enter will not be shared with any third party.
All * fields are required.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.