„Wszystko byłoby wspaniale i pięknie gdyby”

„Wszystko byłoby wspaniale i pięknie gdyby”
19 marca 08:56 2016 Print This Article

1517647_1160801483932790_9118575953548035867_nhttps://www.facebook.com/ptwm.gdansk/
„Trwa zbiórka w Auchan przy ul. Szczęśliwej 3 w Gdańsku:) Zapraszamy na zakupy i odwiedzenia naszego stoiska:) Pozdrawiamy ciepło”
Kiedy czytam jakąkolwiek informację o działalności oddziału fundacji PTWM w Gdańsku, niestety natychmiast wracają wspomnienia moich kontaktów z „ważną osobą” pracującą w tym oddziale. Co ja na to poradzę?


Moje rozważania na Facebooku

„Wszystko byłoby wspaniale i pięknie gdyby jeszcze, PTWM w Gdańsku, chociaż próbowało udawać, że wspiera swoich podopiecznych oraz innych chorych na mukowiscydozę pacjentów poradni przy szpitalu na Polanki w Gdańsku, (do których niestety zalicza się mój wnuczek) na terenie, którego mieści się siedziba oddziału?
Byłoby również miło i przyjemnie a przede wszystkim uczciwie w stosunku do wyżej wymienionych by placówka w Gdańsku jasno się określiła czyje interesy są dla nich ważniejsze, chorych i ich rodzin czy władz i dyrekcji szpitala? Nie bardzo wypada oddziałowi fundacji ze słowem mukowiscydoza w nazwie stać, co najmniej w rozkroku?

Trudno jest zapomnieć, odrzucić żal, smutek i zaufać ponownie ludziom z oddziału, którzy w sytuacji dla nas, ale i dla innych rodzin chorych na CF po kontrowersyjnej decyzji nowej dyrekcji szpitala o zmianie sposobu wykonywania corocznego bilansu zdrowia chorych na mukowiscydozę, której to efektem jest praktycznie całkowite zablokowanie sensowych możliwości wykonania tych jakże ważnych badań, zajęli jednoznaczne stanowisko stając nie po stronie chorych i ich rodzin a po stronie dyrekcji szpitala?

Jakie są skutki tej decyzji wiedzą bardzo dobrze rodziny chorych zwłaszcza tych najmłodszych, którzy starają się wykonać badania w innych, odległych placówkach lub jeżeli to tylko możliwe przynajmniej częściowo za nie płacąc? Niestety nie wszystkich na to stać?
Mijają prawie dwa lata od tych nieszczęsnych zmian. Dyrekcja szpitala jest nieprzejednana, lekarze opiekujący się chorymi na mukowiscydozę, być może z obawy przed utratą stanowisk, wydają się bezradni, oddział PTWM w Gdańsku jak widać zajmuje jakże ważną zbiórką by pomóc cierpiącym na mukowiscydozę i teoretycznie wszystko jest ok?
Czy tak jest naprawdę?

Pragnę zaznaczyć na koniec, że choć wiem, iż inni podzielają moje stanowisko w tej sprawię, ale z różnych, nawet zrozumiałych powodów obawiają się oficjalnie o tym mówić czy pisać, powyższa opinia jest moją prywatną opinią, która narodziła się z moich osobistych doświadczeń będących bezpośrednio wynikiem wieloletnich wizyt w poradni mukowiscydozy w Gdańsku przy szpitalu dziecięcym na ulicy Polanki pod opieka, której od ponad 9 lat znajduje się mój wnuczek jak i kontaktów z oddziałem fundacji a raczej powinienem napisać kontaktów ludzi oddziału z moją skromną osobą”.

http://www.mati-szostak.pl/2015/03/08/panie-marku-jak-mozna-byc-tak-bezczelnym/#.Vu0GVvLhBGM

http://www.mati-szostak.pl/2015/03/12/telefony-do-rodzicow-ktorzy-pozwolili-sobie-miec-inne-zdanie/#.Vu0GcvLhBGM

Może kiedyś coś się zmieni?
Dziadek

Mateusz na Facebooku 

 

[ hana-code-insert ] ''test’' is not found
  Categories:
view more articles

About Article Author

write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Other data you enter will not be shared with any third party.
All * fields are required.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.