To tylko pseudomonas – podsumowanie

To tylko pseudomonas – podsumowanie
23 kwietnia 06:52 2016 Print This Article

„Niemal co drugi, zakażony P. aeruginosa, pacjent z nowotworem, oparzeniami czy mukowiscydozą – umiera”

Dlaczego tak uparcie(choć drugi już rok bez powodzenia) walczymy by Dyrekcja Szpitala wraz z teoretycznie „liczącymi się lekarzami zajmującymi się mukowiscydozą” na Polanki w Gdańsku wydała zgodę na przeprowadzenie kiedyś wydawało się obowiązkowego, corocznego bilansu zdrowia dziecka chorego na mukowiscydozę, bez przymusowej hospitalizacji?

Dlaczego Dyrekcja Szpitala Dziecięcego na Polanki w Gdańsku wraz, kiedyś naiwnie myślałem, że z liczącymi się specjalistami zajmującymi się mukowiscydozą, tak uparcie nie wyraża zgody się na wykonanie bilansu zdrowia mojego wnuczka bez koniecznej 5 dniowej hospitalizacji?

Muszę przecież wiedzieć, co może mu grozić podczas niekoniecznego przecież pobytu w szpitalu? Ile płaci im NFZ za 5 dniowy pobyt dziecka by tak świadome narażać go na zarażenie choćby omawianą w poprzednim artykule bakterią zagrażająca bezpośrednio jego życiu?

Ile jeszcze mamy pytać, prosić, błagać? Na wykonanie badań w „trybie prywatnym” już bez konieczności hospitalizacji niestety nas nie stać.

„Zakażenia Pseudomonas aeruginosa są, więc bardzo częste w szpitalach, a narażeni są na nie pacjenci z neutropenią, immunosupresją, ciężkimi oparzeniami, AIDS czy mukowiscydozą”

„Dobrze opisane jest zjawisko związku mukowiscydozy i zakażenia P. aeruginosa – niezwykle ciężkie do zwalczenia”

A niech to wszystko… 


http://www.mati-szostak.pl/2016/04/23/to-tylko-pseudomonas/…

view more articles

About Article Author

write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Other data you enter will not be shared with any third party.
All * fields are required.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.