Wkrótce 10 lat życia z mukowiscydozą.

Wkrótce 10 lat życia z mukowiscydozą.
28 kwietnia 09:51 2016 Print This Article

Bardzo proszę chętnych, którzy mają takie możliwości o wsparcie mojego wnuczka w walce z mukowiscydozą. Za niecały miesiąc Mateusz skończy 10 lat życia z tą przeklętą chorobą. Niestety wraz z wiekiem mukowiscydoza znacznie zwiększyła swoją niszczycielską dla jego organizmu aktywność, co oczywiście nas przeraża i bardzo martwi.

IMG_8819By próbować w miarę skutecznie stawiać jej opór niezbędne są nie tylko coraz większe środki, ale jak się niestety po latach okazało również poważne, wiarygodne i bezwarunkowe podejście do leczenia tej strasznej choroby lekarzy z poradni mukowiscydozy jak i samego szpitala na Polanki w Gdańsku. Mam na myśli w szczególności nowe warunki, które od dwóch lat stawia dyrekcja szpitala a które musimy spełnić by wykonać bilans dziecka chorego na mukowiscydozę, czyli bezwarunkowy 5 dniowy pobyt na oddziale szpitalnym?

Przez 7 lat te same badania mogliśmy wykonać nie narażając niepotrzebnie dziecka na ewentualne i bardzo prawdopodobne zakażenie bakteriami szpitalnymi po prostu dojeżdżając do szpitala w ciągu dwóch dni. Tak prawdę mówiąc przy dobrej organizacji badania można by wykonać w ciągu kilku godzin i tylko jednego dnia, o czym doskonale wiedzą lekarze jak i sama dyrekcja.
Dodam jeszcze, że przez te 7 lat specjaliści prowadzący mojego wnuka o dziwo byli tego samego zdania, co my i inne rodziny?

Co się stało, że się…?

Jak nie wiadomo, o co chodzi to, chodzi o?.. Czy muszę kończyć?

Niech nikt nie da się nabrać na odpowiedź dyrekcji, że dziecko będzie przebywało w bezpiecznej izolatce. Wiem, że niektóre rodziny chorych myślę, że raczej prowokacyjnie godziły się na ten 5 dniowy pobyt pod warunkiem przebywania w izolatce, co słyszały?

Niestety wszystkie izolatki są zajęte i tak mija drugi rok w naszym przypadku bez tak ważnych, ale jak się okazało tylko dla nas badań?

Może jeszcze jedna uwaga. Jaki jest sens blokowania izolatki przez 5 dni w tym przypadku dziecka bez jakichkolwiek zaostrzeń choroby tylko po to by wykonać rutynowe badania, które do tej pory nie wymagały hospitalizacji?

Ale co ja tam wiem…?

M.S.


Mateusz na Facebooku


[ hana-code-insert ] ''test’' is not found

  Categories:
view more articles

About Article Author

write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Other data you enter will not be shared with any third party.
All * fields are required.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.