Tekst ze specjalną dedykacją

Tekst ze specjalną dedykacją
15 lipca 08:17 2016 Print This Article

JeżeliDedykujemy razem z Mateuszem i najbliższymi ten wiersz pewnym osobom, które z braku podstawowej wiedzy, woli zrozumienia, pewni swojej nieomylności, zaślepieni niezrozumiałą nienawiścią, zamknięci na jakiekolwiek argumenty, rozmowy,  życie niełatwe starają się zmienić w koszmar. Najgorsze jednak jest to, że powoli, ale skutecznie zaczynają osiągać swój cel, jaki był on nie miał być w ich zamyśle?
Sprawy osiągnęły już wszelkie granice absurdu.
Dlatego zwracam się do tych ludzi z ogromną prośbą zapomnijcie, że kiedykolwiek istnieliśmy, wymażcie nas ze swojej pamięci i życia. Ze swojej strony pragnę Was zapewnić, że już nigdy nie będę prosił o wysłuchanie, już przenigdy nie będę próbował wyprowadzić Was z błędu, w jakim tkwicie od przynajmniej dwóch lat. Pewnie lepiej wam się żyje udając, że nie ma problemu. Jeżeli to Was uszczęśliwi, życzę z całego serca powodzenia.

Już na sam koniec nie śmiałbym pisać tych słów (zresztą pewnie nikt z nich ich nie przeczyta, to bez znaczenia)  gdybym znał tych ludzi 2 – 3 lata, ale znam ich całe moje długie już życie. W wielu przypadkach wiem, co wyrażają, oznaczają ich gesty, spojrzenia uśmiechy, te szczere i te ironiczne. Miałem świadomości, że kiedy w mojej obecności wypowiadali się nieprzychylnie  o innych to przecież o mnie/nas mogli mówić tak samo. Miałem tę świadomość, ale niektórym a w szczególności dwóm osobom ufałem bezgranicznie. Po 50 latach okazało się jak bardzo się pomyliłem?

I jeszcze jedno, gdyby  kogoś zdziwiło, dlaczego posłużyłem się tu imieniem Mateuszka proszę zwrócić uwagę na poniższy słowa.
Kiedy poinformowaliśmy pewne osoby, że będziemy zmuszeni zwrócić się do odpowiednich organów by walczyć o nasze dobre imię z drugiej strony usłyszeliśmy:, ··”jeżeli pójdziecie na?…….. To wykończymy was w Internecie” i dalej „gdyby nie pieniądze ze zbiórki na leczenia Mateusza to byście pozdychali z głodu”
Jak można się czuć słysząc tego typu obelgi? Odpowiedzcie sobie sami.
Jeżeli natomiast ktoś pomyśli,  że na potworne niemieszczące się w głowie słowa odważył się ktoś obcy, będziecie w ogromnym błędzie.
Czekamy już ponad rok na atak w Internecie być może wtedy będziemy mięli szansę zrobić z tym wszystkim porządek.

Życzymy Wam szczęścia i przede wszystkim zdrowia
Marek S. dziadek Mateo. Tekst wiersza pochodzi ze strony:
https://poema.pl/publikacja/46611-jezeli

[ hana-code-insert ] ''test’' is not found[wysija_form id=”1″]

  Categories:
view more articles

About Article Author

write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Other data you enter will not be shared with any third party.
All * fields are required.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.