Pomoc po godzinach.

Pomoc po godzinach.
23 sierpnia 06:27 2016 Print This Article
Planowaliśmy już w poniedziałek, czyli wczoraj wykonać Mateuszkowi wymaz z gardła, ale doktor kierująca stwierdziła, że lepiej jeszcze trochę odczekać. Ze względu na to, że Mateusz po wyjściu ze szpitala jeszcze przez tydzień brał antybiotyki i wymaz mógłby nie być wiarygodny. Pewnie racja, zrobimy za parę dni.

2016 rok ZOO75Mama Mateuszka poprosiła Pana Doktora Pogorzelskiego z Rabki
o listę badań, które powinien przejść chory na mukowiscydozę w ramach corocznego bilansu zdrowia, wraz z cennikiem. Pan Doktor Pogorzelski od lat nie tylko odpowiada na każde pytanie czy to zadane mu telefonicznie, ale również, co bardzo ważne drogą
E-mail.
Gdyby takich lekarzy było więcej w tym naszym kraju?
 
Proszę mi wierzyć chorzy na mukowiscydozę, ich opiekunowie niejednokrotnie potrzebują pomocy, informacji poza godzinami przyjęć lekarzy teoretycznie opiekujących się nimi.
 
W naszym przypadku tylko Doktor Odyniec z Tczewa i właśnie Doktor Pogorzelski z Rabki są praktycznie dostępni przez większość doby i są w stanie pomóc, często uspokoić, udzielić porady zdenerwowanym, przerażonym opiekunom w różnych niespodziewanych sytuacjach, które niesie ze sobą ta przeklęta choroba.
Bardzo żałujemy, że lekarz pediatrii, od lat Kierownik Poradni Mukowiscydozy w Gdańsku przy szpitalu na Polanki,
która „leczy”, „opiekuje się” zna Mateusza od urodzenia nie jest w stanie, nie chce nawet próbować pomóc w wyjątkowych przypadkach po godzinach przyjęć?

Kiedyś na nasze pytanie czy ewentualnie w naprawdę wyjątkowych sytuacjach, w których nie będziemy wiedzieli jak postąpić moglibyśmy zadzwonić, wysłać sms lub e-mail i zapytać, potret09odpowiedziała:
– „chyba nie myślicie, że dam wam mój prywatny numer telefonu” o e-mailu już nic nie wspominała.

Ja rozumiem, że każdy także Pani doktor chce, ma prawo odpocząć po godzinach pracy, ale jak widać są lekarze, dla których dobro pacjenta cierpiącego na tak specyficzną przecież chorobę jest ważniejsze od zasłużonego odpoczynku.
Za to pragnąłbym w imieniu mojego wnuczka nas wszystkich tym wspaniałym lekarzom bardzo pięknie podziękować.
 
Dodam jeszcze a wiem z doświadczenia jak bardzo może pomóc nawet krótki kontakt w jakiekolwiek formie z lekarzem, który dokładnie zna samą chorobę, objawy, przebieg i skutki ewentualnego zaniechania w sytuacjach, kiedy przerażeni nie wiemy jak postąpić i co w danym momencie powinniśmy zrobić?
Pozdrawiam serdecznie i dziękuję.
 
M.S. dziadek Mateuszka
www.mati-szostak.pl


[ hana-code-insert ] ''test’' is not found[wysija_form id=”1″]

view more articles

About Article Author

write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Other data you enter will not be shared with any third party.
All * fields are required.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.