Moje, nasze życie zmieniło się radykalnie w 2006 roku.

Moje, nasze życie zmieniło się radykalnie w 2006 roku.
18 stycznia 09:29 2017 Print This Article
Przed nami kolejna wizyta w poradni mukowiscydozy na Polanki w Gdańsku.
Jesteśmy zarejestrowani na 26 stycznia, godzina 10:30.
Od kiedy tak nagle i znacznie obniżyła się pojemność płuc podczas badań spirometrycznych jedziemy na badanie kontrolne bardziej podenerwowani niż zwykle.
Co prawda Mateusz obecnie czuje się dosyć dobrze jak na dziecko chore na mukowiscydozę, co nas oczywiście bardzo cieszy natomiast znamy tę chorobę bardzo dobrze i zdajemy sobie sprawę jak nagle i szybko ten stan może się zmienić?

Przez to ponad 10 lat w dobrych okresach, kiedy Mateusz czuł i czuje się w miarę dobrze to ta wiedza o chorobie nie pozwala do końca cieszyć się tym stanem. Gdzieś w środku cały czas czuję niepokój, który bardzo utrudnia normalne funkcjonowanie.
Każdy zmiana nastroju Mateuszka, inny niż zazwyczaj kaszel, katar sprawia, że moja obawa, strach i niepokój natychmiast wzrasta, bo wiem doskonale, że wcześniej czy później pogorszenie stanu zdrowia nastąpi bez względu na to jak bardzo byśmy sobie tego nie życzyli. To potworne uczucie i stan, którego nikomu nie życzę.
Nieskończoną ilość razy pisałem o tym, że mukowiscydoza jest chorobą całej rodziny i proszę mi wierzyć, to niestety prawda. Cała rodzina powinna być objęta jakąś formą opieki, ale to temat na osobny wpis.
Moje, nasze życie zmieniło się radykalnie w 2006 roku, czy nieodwracalnie?

Obecnie wszystko podporządkowane jest walce o życie Mateusza a nas przy życiu trzyma nadzieja, że właśnie jemu uda się doczekać leku, który przynajmniej nie pozwoli potworowi, jakim jest mukowiscydoza odebrać mu przedwcześnie życia.
[ hana-code-insert ] ''test’' is not found
 
Wiem, że nie powinienem tego robić, ale pragnę po raz kolejny zwrócić się do Państwa z ogromną prośbą o jakąkolwiek pomoc, wsparcie w jakiejkolwiek formie by pomóc nam uratować mojego jedynego wnuczka?
Wdzięczny za każdą pozytywną reakcję na apel, za każde miłe słowo i przede wszystkim za zrozumienie.

Możesz pomóc

[wysija_form id=”1″]

  Categories:
view more articles

About Article Author