1% podatku – bardzo prosimy.

1% podatku – bardzo prosimy.
31 stycznia 09:40 2017 Print This Article

Moi drodzy do końca kwietnia będę umieszczał apele z prośbą o darowanie 1% Waszego podatku mojemu wnuczkowi.
Za częstotliwość pojawiających się apeli z góry bardzo przepraszam, ale ten 1 procent podatku może w znacznym stopniu ułatwić leczenie i rehabilitację Mateusza. Niech przykładem będzie choćby coroczny zakup wymiennych elementów, części inhalatorów wraz z nebulizatorami, maseczkami, wężykami itp. W ciągu roku to kwota rzędu 3000 – 4000 tyś zł. Jak łatwo zauważyć ta ogromna suma pieniędzy tylko i wyłącznie na elementy inhalatorów niezbędnych do ich sprawnego funkcjonowania w ciągu całego roku?

Resztę wydatków, które pochłania próba leczenia chorego na mukowiscydozy przynajmniej na tym etapie roku nie do wyliczenia. Jak się pewnie domyślacie to wszystko zależy od tego jak choroba będzie się rozwijała, jak bardzo i szybko niszczyła ten młodziutki organizm i jakie środki będą konieczne by próbować ją choćby na jakiś czas powstrzymać?

[ hana-code-insert ] ''test’' is not found

Wielokrotnie w ciągu tych 10 lat pisałem o tym ile zdrowia mnie osobiście kosztuje błaganie o pomoc, zwłaszcza finansową. Jak bardzo źle się z tym czuję, jak potwornie się wstydzę, że ta sytuacja trwa już tyle lat? Kiedyś wydawało mi się, że to może tylko chwilowy stan, że sytuacja na tyle zmieni i damy sobie radę bez błagania o tego rodzaju pomoc?
Z biegiem lat okazało się, że jednak nie, więcej im Mateuszek starszy i choroba się rozwija tym bardzie marzenie o samowystarczalności w leczeniu mukowiscydozy bardzo się oddala.
Wierzę, że przynajmniej część spróbuje mnie zrozumieć i wybaczy tę tak bezpośrednią z mojej strony prośbę o wsparcie i pomoc w ratowaniu życia mojemu wnukowi.
Oby nikt nigdy nie musiał mierzyć się z tego rodzaju problemami.
Przepraszam jeszcze raz bardzo i z góry dziękuję.

Dziadek

Mateusz na Facebooku

Możesz pomóc

  Categories:
view more articles

About Article Author