On z tego wyrośnie?

On z tego wyrośnie?
11 marca 05:31 2017 Print This Article

Czy podczas grypy można nie zainfekować razem mieszkających członków rodziny?


Niestety nie udało mi się przejść suchą stopą przez ten okres znacznie zwiększonej liczy zachorowań na grypę itp. Od wtorku walczę z jakąś paskudną infekcją. Miałem nadzieję, że to zwykłe przeziębienie i uda mi się z tego jak najszybciej wyjść. Niestety od wczoraj na antybiotyku. Okazało się, że mam „wszystkiego po trochu”, grypa, zapalenie krtani, furczy w oskrzelach itd. Pewnie coś w tym jest, że chory facet w domu przeobraża się w uciążliwego pięciolatka. Dosłownie ścięło mnie z nóg, ale nie o tym chciałem.

Jak wiecie mieszka ze mną mój kochany wnusio chory na mukowiscydozę i tu zaczyna się naprawdę problem i kłopot. Jak przejść taką infekcję nie narażając innych na to samo? Zaraz odpowiem.

– Nie mam zielonego pojęcia jak i czy to w ogóle możliwe?

Martwię się bardzo i jestem wściekły na siebie, że przyniosłem to coś do domu? Nie po to Mateusz unika wchodzenia do sklepów czy innych obiektów użyteczności publicznej w okresie jesienno-zimowym bym ja ot tak sobie „przywlókł mu infekcję pod sam nos” Kiedy ostatnio dopadło mnie coś takiego chodziłem po mieszkaniu w masce a i tak to niewiele dało? Staramy się wietrzyć mieszkanie jeszcze częściej niż zwykle i jak to tylko możliwe ograniczam nasz kontakt do minimum, ale czy w ponad 60 metrowym mieszkaniu jest to możliwe?
Wbrew pozorom Mateusz jest bardziej uodporniony na tego typu zdarzenia niż my wszyscy, ale kiedy już złapie infekcję może ona się ciągnąć miesiąc, dwa, trzy a jej skutków nikt do końca nie jest w stanie przewidzieć?

[ hana-code-insert ] ''test’' is not found

Od czasu, kiedy w tak nagły i brutalny sposób poznaliśmy znaczenie słowa mukowiscydoza, wiedza na temat tej potwornej choroby w naszym społeczeństwie znacznie wzrosła i choć wiem, że ludzie chcą dobrze to nadal spotykam się ze stwierdzeniem: ••- on z tego wyrośnie… Wiele bym dał, aby tak się stało.

Dziękując wszystkim, którym nadal los mojego wnusia nie jest obojętny, życzmy przede wszystkim zdrowia.

Marek z wnusiem i najbliższymi.

Mateo na Facebooku

Możesz pomóc

  Categories:
view more articles

About Article Author