Dlatego mamy tak wielkie zaufanie do „naszej pani doktor”

Dlatego mamy tak wielkie zaufanie do „naszej pani doktor”
11 października 07:48 2017 Print This Article

Bardzo przepraszam, że dopiero dzisiaj kilka słów o wczorajszej wizycie w poradni mukowiscydozy.
Niestety nie mam dobrych informacji. Cytuję panią doktor ” to nie jest już przeziębienie czy infekcja, Mateusz jest poważnie chory”
Wszyscy z naszej rodziny, którzy byli zainfekowani już praktycznie z tego wyszli oprócz oczywiście Mateuszka. Wczorajsze badania rtg wykazały (w skrócie) drobne, ale wielostrefowe i wielopunktowe stany zapalne płuc.
Wszystko rozpoczęło się jak wiecie anginą a skończyło się na płucach. Tu pragnąłbym zaznaczyć jak ogromną wagę w chorobie Mateusza odgrywa dobry lekarz i do tego pulmonolog.
Wynika z różnych diagnoz i rozmów ze specjalistami, znającymi Mateusza, że prawdopodobnie na początku choroby(anginy) otrzymał:
– nie ten lek (w tym przypadku antybiotyk), który został mu przepisany(tak wynika również z wymazu z gardła)
-, jeżeli już ten, to na pewno za mała dawka
Właśnie, dlatego mamy tak wielki zaufanie do „naszej pani doktor”, która dla nas niestety w tym czasie była i jest nadal nieobecna w mieście. Oczywiście, córka jest z nią w stałym kontakcie telefonicznym, co nie jest tak oczywiste jakby niektórym mogło się wdawać.
Kiedyś, bardzo dawno temu lekarz z poradni mukowiscydozy, który wtedy wydawał nam się jednym, właściwym powiedział tu znowu zacytuję:
„chyba nie myślicie, że dam wam mój numer telefonu?”
Poprzez moje zaangażowanie w jakiejś mierze jestem pewnie nieobiektywny, być może mam za dużo wymagania czy oczekiwania, ale było by miło gdyby w przypadku nieuleczalnej i śmiertelnej choroby kontakt z lekarzem choćby teoretycznie specjalistą wykazywał bardziej ścisły związek.
Wracając jednak do mojego wnuczka.
Być może mi się tylko wydaje i już nie pamiętam, ale tak kaszlącego jak przez ostatnie dwa dni Mateusza jeszcze nie słyszałem i choć podczas kaszlu już nie raz wymiotował to takich przerażających dźwięków jeszcze nie wydawał.
Mam tylko nadzieję, że w krótkim czasie jego stan zdrowia ulegnie poprawie i podczas następnej wizyty w poradni mukowiscydozy, która już w poniedziałek będzie tylko lepiej.

Jak zawsze i tym razem bardzo dziękuję za zainteresowanie stanem zdrowia mojego wnuczka w imieniu, którego bardzo pięknie wszystkich pozdrawiam.
Dziadek M.

Mateusz na Facebooku 

http://www.mati-szostak.pl/chcesz-pomoc-2/#.Wd2wD2h-pGM

  Categories:
view more articles

About Article Author