Relacja w skrócie…

Relacja w skrócie…
02 lutego 07:50 2018 Print This Article

Relacja w skrócie: 01.02.2018
Stan Mateusza z godziny 10.00 – Córka postanowiła jednak pójść do naszej dziecięcej przychodni rejonowej, która mieści się w pobliżu naszego mieszkania. Mamy tam układ i wchodzimy innym wejściem.
Diagnoza:, choć słychać szmery w oskrzelach jeszcze zapalenia nie ma. Bactrim forte, co osiem godzin i mocniejsze środki przeciwgorączkowe. Oczywiście obserwować i za tydzień do kontroli, jeżeli nic nowego w tym okresie nie nastąpi?

Nie wygląda to dobrze, ale mam nadzieję, że uda mu się przezwyciężyć obecny kryzys?
Na razie to tyle. Pozdrawiam.


Mateusz jest obecnie schładzamy w wannie. Miał 41 stopni gorączki. Gdyby córka rutynowo nie sprawdziła moglibyśmy przegapić taki stan.
Spokojnie siedział przed telewizorem i grał na konsoli. Sprawdziliśmy na trzech termometrach bo trudno było nam uwierzyć że czuje się względnie dobrze przy tak wysokiej gorączce?
Do tego dosyć często i mocno kaszle.
Co dalej..?

02.02.2018
Wczoraj jeszcze przed 23 udało się zbić temperaturę do około 38 stopni.
Byliśmy w kontakcie z dwoma lekarzami z Tczewa. Wydawało się, że jest trochę lepiej i wtedy Mati zwymiotował całą wieczorną dawkę leków łącznie z tymi przeciwgorączkowymi.
Teraz co, podać jeszcze raz, czy można, jeżeli tak to, które itp.? Bardzo już zmęczony zasnął po godzinie 23:00. W nocy około 2:00 dostał następną dawkę Bactrimu. Obecnie jeszcze śpi. Co przyniesie dzień zobaczymy?
Dziękuję za zainteresowanie, bardzo miłe komentarze.
Pozdrawiam.


Właśnie zmierzyłem mu temperaturę. O szóstej czterdzieści pięć miał 37,9.
Może już dzisiaj będzie lepiej. Na pytanie jak się czuje, jak zwykle odpowiada, że bardzo dobrze.
Pozdrawiamy.

Do południa jeszcze walczyliśmy z gorączką. Było blisko czterdziestu stopni ale po około dwóch godzinach zaczęła spadać. Obecnie jest stan podgorączkowy. Jeżeli wieczorem nie pójdzie znacznie w górę to może najgorsze za Mateuszem? Natomiast kaszel jest dalej bardzo męczący. Dziękujemy bardzo i serdecznie pozdrawiamy.

Temperatura niestety nie odpuszcza. Mati znowu w wannie. Prawie 40 stopni. Mamy nowy lek przeciwgorączkowy, ponoć bardzo skuteczny? Przekonamy się wkrótce.
Spokojnej nocy

03.02.2018
Do tej pory temperatura u Mateusza w zasadzie nie przekroczyła 38 stopni. Sam też mówi że kaszle mu się lżej. Może najgorsze za nim. Zobaczymy jak będzie wieczorem?
Pozdrawiamy.

04.02.2018
Od rana Mati już bez gorączki. Teraz trzeba zwalczyć kaszel, katar, chrypę i opryszczkę, której Mateusz nie znosi. Znając oddziaływanie mukowiscydozy w połączeniu z infekcją ten stan może ciągnąc się bardzo, bardzo długo?
Dziękując raz jeszcze za miłe i serdeczne komentarze razem z Mateuszkiem życzymy Wam spokojnego dnia.


Możesz pomóc?

  Categories:
view more articles

About Article Author