Dlaczego rokrocznie proszę o ten 1% podatku?

Dlaczego rokrocznie proszę o ten 1% podatku?
09 marca 05:31 2018 Print This Article

W dniu wczorajszym dotarły do nas zamówione części zamienne do inhalatorów i nowy mam nadzieję skuteczny i funkcjonalny sterylizator parowy, podgrzewacz Mamajoo z funkcją suszenia. Dzięki osobom, które w zeszłym roku zdecydowały się podarować swój 1% podatku właśnie Mateuszkowi, córka mogła bez uciążliwego, jakże wstydliwego zadłużania się zakupić wyżej wymienione akcesoria i sterylizator.


W tym roku( jak na razie) zrezygnowaliśmy z zakupu części zamiennych do inhalatora e-flow – http://www.medicom.com.pl/products/inhalator-pari-eflow-rapid/ (membrana, nebulizator, głowica itd.) gdybyśmy jednak zdecydowali się na ich zakup wtedy kwota na fakturze przekroczy 3000 zł. Właśnie taka suma rokrocznie niezbędna jest do zakupu tylko i wyłącznie części zamiennych do inhalatorów, z których korzysta Mateuszek.

Dlatego rokrocznie o tej porze błagam o ten 1% podatku dla mojego wnuczka. Dzięki waszej pomocy córka, która samotnie wychowuje synka chorego na mukowiscydozę może, chociaż w tym aspekcie walki z chorobą nie martwić się o zakup niezbędnych do jego leczenia i rehabilitacji akcesoriów. Pewnie się orientujecie, że ta kwota to tylko ułamek niezbędnej do rocznego leczenia i rehabilitacji Mateusza? Jej wysokość jest uzależniona od aktualnego stanu zdrowia, stopnia oraz ilości zaostrzeń tej paskudnej choroby w ciągu roku.

Przez te wszystkie lata niestety poznałem jej podstępne działania. To, co spędza mi sen z powiek od ponad 11 lat to, że córka wraz z nami rodzicami nie będzie w stanie odpowiednio szybko, sprawnie i skutecznie zareagować na zaostrzenie choroby i tym samym zapewnić Mateuszkowi leczenie i rehabilitację na poziomie, który dawałby szansę i nadzieję na skuteczne przedłużenie jego życia. Nie wiem jak inni rodzice czy „dziadkowie” ale dla mnie życie z mukowiscydzą najbliższej osoby w rodzinie to ciągły nieustanny strach i obawa przed tym, co może i w końcu nastąpi, jeżeli nie znajdą skutecznego leku. Proszę mi wierzyć to wystarczająco dużo by zamartwiać się jeszcze o fundusze na codzienne zmagania się z chorobą jej leczenie i w miarę możliwości skuteczną rehabilitacje a jednak od wielu lat nie może sobie z tym ogromnym problemem poradzić.

Dlatego jeszcze raz przepięknie dziękuję za zeszłoroczny dar w postaci 1% podatku i jednocześnie nadal zwracam się za apelem do tych wszystkich, którzy być może również w tym roku podarują Mateuszkowi oddech i tym samym sprawią, że walka i życie z mukowiscydozą stanie się odrobinę łatwiejsze.

Dziadek M.

Mateuszek na Facebooku

  Categories:
view more articles

About Article Author