Oddech Życia – Mukowiscydoza

by Marek | 9 kwietnia 2018 04:40

2018 rok rozpoczynamy kampanią społeczną #MukoOdpowiedzialni, nawiązującą trochę do naszej starej kampanii z 2016 roku. To pierwszy z serii plakatów, które pojawią się w mediach elektronicznych i papierowych.

[1]„Miarą życia i oddechu nie jest wygląd – MUKOWISCYDOZA. Ciężka, genetyczna choroba wyniszczająca organizm od środka”.

Większość społeczeństwa nie zdaje sobie sprawy, jakim wyzwaniem dla chorego i jego rodziny jest mukowiscydoza. Choroba której na ulicy nie widać. Każda bitwa toczona jest w zaciszu mieszkania, domu czy oddziału szpitalnego, bez świadków, często bez zrozumienia. To bitwa nie tylko chorych o to co najważniejsze – oddech, to często też bitwa ich opiekunów, rodziców o godne życie, godne leczenie, o przetrwanie. Bitwa o szacunek i zrozumienie, o zwykłą godność. Bitwa o ODDECH, którą toczymy z MIŁOŚCI do naszych najbliższych.

Fundacja Oddech Życia chce w 2018 roku pokazać, że Wszyscy jesteśmy #MukoOdpowiedzialni i możemy zmieniać świat, uczyć zrozumienia i szacunku oraz walczyć o zmiany systemowe i światowej klasy opiekę medyczną dla chorych na mukowiscydozę: dzieci i dorosłych.

Jeżeli popieracie akcję, udostępnijcie plakat. Możecie go też pobrać i udostępnić na stronie, blogu, wszędzie. Używajcie też hastagu #MukoOdpowiedzialni, który pojawi się w materiałach dla prasy i w mediach.

[2]

Endnotes:
  1. [Image]: http://www.mati-szostak.pl/wp-content/uploads/2018/04/oddech-zycia.jpg
  2. [Image]: https://oddechzycia.pl/

Source URL: http://www.mati-szostak.pl/2018/04/09/oddech-zycia-mukowiscydoza/