Robienie wszystkiego co w ludzkiej mocy, to za mało

Robienie wszystkiego co w ludzkiej mocy, to za mało
28 lipca 06:35 2018 Print This Article

Wczoraj wykonano Mateuszowi ostatnie z badań w ramach bilansu zdrowia chorego na mukowiscydozę a mianowicie Echo serca. Wynik badania zadowalający. Po zsumowaniu wszystkich wyników córka z żoną odbyły dłuższa rozmowę podsumowującą bilans zdrowia z Kierownik Oddziału Pediatrii z Pododdziałem Leczenia Mukowiscydozy.
Niestety nie jest najlepiej. Mimo, że większość wyników z ogromnej ilości przeprowadzonych badań jest w normie to pierwszy raz od 12 lat wyniki wątrobowe jak i samo USG brzucha są bardzo złe. 🙁

Z-ca Kierownika Oddziału lek. med. Ewa Sapiejka
Specjalista pediatrii, specjalista chorób płuc, specjalista chorób płuc dzieci będzie osobiście rozmawiała
z Dr n.med. Beatą Oralewską z poradni Poradni Gastroenterologicznej w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Tematem rozmowy będą oczywiście wyniki badań oraz termin naszej wizyty w Centrum Zdrowia Dziecka Warszawie
O wynikach tej rozmowy i ewentualnym terminie wizyty córka zostanie poinformowana w najbliższy czwartek.
Powodem złego stanu wątroby jest główna choroba Mateuszka, mukowiscydoza 🙁

To tylko jedna ze złych wiadomości po bilansie zdrowia, druga to zmiany w płucach, które są prawdopodobnie konsekwencją przebytej przez Mateuszka groźnej infekcji z jesieni poprzedniego roku. Mówiąc wprost ta infekcja była niedoleczona?
Przez co najmniej 14-21 dni przeleczenie antybiotykiem o nazwie „Sumamed” W razie braku poprawy istnieje duże prawdopodobieństwo, że antybiotyk może być podawany Mateuszkowi nawet przez 6 miesięcy?
Jest jeszcze kilka innych wyników badań, których norma została przekroczona, ale najważniejsze i najbardziej bolesne dla nas to te opisane w ogromnym skrócie powyżej . 🙁
Osobiście jest mi potwornie przykro, bardzo mi żal mojego wnusia.
Wydawało mi się, że od prawie 12 lat robimy dosłownie wszystko lub prawie wszystko by zmiany powodowane mukowiscydozą następowały jak najpóźniej bardzo często kosztem normalnego dorastania, życia Mateuszka w porównaniu do zdrowych dzieci, aż do tego bilansu zdrowia.

Co dalej nie potrafię powiedzieć?
Jedno wiem w przypadku mukowiscydozy robienie wszystkiego, co w ludzkiej mocy by ratować, chronić w tym przypadku dziecko przed skutkami tej potwornej choroby to niestety za mało.

Dziadek Mateuszka

Mateuszek na Facebooku

Możesz pomóc?

  Categories:
view more articles

About Article Author